Inwestycje

HSW zainwestuje w Strategicznym Parku Inwestycyjnym w Stalowej Woli

hsw huta stalowa wola strategiczny park inwestycyjny
fot. HSW

Stalowa Wola. Budowa nowych dróg i uzbrojenie terenów inwestycyjnych w Stalowej Woli i okolicach będzie kosztować 450 milionów zł.

Dofinansowanie zakłada zaprojektowanie i budowę drogi wojewódzkiej łączącej układ komunikacyjny istniejącej Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan oraz powstającego Strategicznego Parku Inwestycyjnego w Stalowej Woli.

serwis cnc oprzyrządowanie renishaw

Nowa droga będzie łączyć tereny inwestycyjne w Stalowej Woli z niezagospodarowaną dotychczas powierzchnią w Nowosielcu k. Niska.

O przyznaniu dotacji poinformowano w poniedziałek na konferencji prasowej w Stalowej Woli. Jak podkreślił uczestniczący w wydarzeniu wiceminister infrastruktury Rafał Weber, pozyskana przez władze miasta i województwa dotacja stanowi 98 proc. całkowitej wartości inwestycji.

Zdaniem Webera drogi, które powstaną w ramach przyznanego dofinansowania będą służyły nie tylko rozwojowi gospodarczemu regionu, ale również okolicznym mieszkańcom. „Te drogi będą zatem miały również aspekt społeczny” – powiedział.

Dodatkową funkcją projektowanej drogi wojewódzkiej będzie znaczne skrócenie drogi do Rzeszowa, a także częściowe wyprowadzenie ruchu ciężkiego ze Stalowej Woli oraz Niska, tworząc południową obwodnicę dla tych ośrodków. Przewidywana wartość inwestycji to 255 mln zł, z czego rządowe wsparcie to 250 mln zł. Ta część będzie realizowana przez samorząd województwa.

Natomiast samorząd Stalowej Woli uzyskał dofinansowanie w wysokości 200 mln zł. Za te pieniądze wybudowany ma być układ drogowy na terenach inwestycyjnych w Strategicznym Parku Inwestycyjnym.

Huta Stalowa Wola (HSW) drugim inwestorem w Strategicznym Parku Inwestycyjnym

Obecny na poniedziałkowej konferencji prasowej prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny poinformował również o nowym inwestorze na terenie parku. Będzie to Huta Stalowa Wola, która za ponad 41 mln zł kupi 37 ha terenu.

Huta Stalowa Wola rozbuduje swoje zakłady i będzie wdrażała nowoczesne rozwiązania przemysłowe, badawcze” – dodał.

hsw huta stalowa wola strategiczny park inwestycyjny

fot. Małgorzata Iwanicka

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top