News

Huta Stalowa Wola przekaże 500 tys. zł na walkę z epidemią

hsw huta stalowa wola pomaga w walce z koronawirusem

HSW S.A. (Grupa PGZ) dołączyła do grona firm wspomagających wysiłek i poświęcenie kadry medycznej dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego, przekazując na rzecz placówek medycznych kwotę pół miliona złotych.

Środki finansowe zostaną spożytkowane na działania, których celem jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19.
Huta Stalowa Wola S.A. przekazała łącznie pół miliona złotych na Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli,Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej
w Nisku,Centrum Medyczne w Łańcucie, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu oraz Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. Placówki te służą nie tylko mieszkańcom Stalowej Woli, ale również całego regionu i są aktywnym elementem w walce z epidemią koronawirusa.

Warto dodać, że oprócz wsparcia finansowego, HSW S.A. razem z KGHM ZANAM przekaże do Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli środki ochrony osobistej.

W tym trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii jako jeden z największych pracodawców w regionie nie możemy pozostać obojętni. Doceniamy wielkie zaangażowanie służb działających na pierwszym froncie walki z epidemią i chcemy tę walkę wspierać. Jako firma odpowiedzialna społecznie przekazujemy na rzecz placówek medycznych kwotępół miliona złotych
z przeznaczeniem na niezbędny sprzęt, w szczególności środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji
– powiedział Bartłomiej Zając, Prezes Zarządu Huty Stalowa Wola S.A.

Huta Stalowa Wola S.A. świadoma, jaki wpływ wywiera bezpośrednio na otoczenie, w którym funkcjonuje, od początku swojego istnienia poczuwa się do współodpowiedzialności za lokalną społeczność. Na bieżąco analizowane są pojawiające się potrzeby w zakresie wsparcia działań w walce z koronawiruem w Stalowej Woli i całym regionie. HSW S.A. chce dalej wspierać te działania i zabezpieczać potrzeby w zakresie ratowania życia i zdrowia ludzkiego.

Dla HSW S.A. ochrona zdrowia i życia drugiego człowieka jest sprawą priorytetową, stąd wsparcie placówek medycznych bezpośrednio zaangażowanych w pomoc mieszkańcom Stalowej Woli
i regionu.

HSW S.A dba również o bezpieczeństwo swoich pracowników. W Hucie Stalowa Wola S.A. zostały wdrożone wszelkie środki ostrożności i procedury bezpieczeństwa zgodne z zaleceniami służb sanitarnych i państwowych.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top