Poradnik

Internet do biura podróży – jak wybrać stabilne łącze do firmy?

internet firma jaki wybrać

Dobranie odpowiedniego rodzaju łącza do prowadzonej działalności jest bardzo ważnym aspektem rozwijania swojego biznesu. Jakie usługi wybrać, gdy prowadzimy przedsiębiorstwo zajmujące się organizowaniem podróży? Jaki Internet na firmę wybrać? Przedstawiamy praktyczne rozwiązania, które pomogą podjąć decyzję przedsiębiorcom.

Różne sposoby odbierania sygnału – czym charakteryzują się poszczególne rodzaje Internetu?

Jedną z najczęściej stosowanych odmian nadawania i odbierania sygnału jest Internet satelitarny. Wersja ta dostępna jest praktycznie wszędzie. Internet satelitarny może być dobrym wyborem dla firm działających w obszarach wiejskich lub słabo zurbanizowanych. Podczas gdy prędkość i niezawodność Internetu satelitarnego różnią się w zależności od dostawcy, ten rodzaj usługi jest częściej wybierany przez zwykłych użytkowników niż klientów biznesowych. Warunki pogodowe i ukształtowanie terenu mogą zakłócać sygnały satelitarne, co przyczynia się do spowolnienia prędkości Internetu i dużych opóźnień. Jeśli komunikacja jest jednym z kluczowych aspektów działalności Twojej firmy, możesz znaleźć szybsze i bardziej opłacalne opcje w biznesowym typie połączenia internetowego.

Internet kablowy – standardowe rozwiązania

Wykorzystując wstępnie zainstalowane kable koncentryczne, Internet kablowy zapewnia dostęp do globalnej sieci poprzez modem z prędkością od 10 Mb/s do 1 Gb/s. Idealnie byłoby więc wybrać dostawcę oferującego wysokie prędkości bez limitów wykorzystania pasma. Internet kablowy jest doskonały do wysyłania i pobierania plików, współpracy cyfrowej i większości rodzajów komunikacji wideo. Usługa ta jest solidnym wyborem dla większości firm. Co więcej, wielu dostawców oferuje Internet kablowy w pakietach z usługami telefonicznymi i telewizyjnymi.

Internet światłowodowy – szybkie przesyłanie i odbieranie danych oraz stabilne działanie

Większość dostawców usług telekomunikacyjnych oferuje w wybranych lokalizacjach usługi światłowodowego Internetu. Cechują go wysokie prędkości, niezawodność i przepustowość 1 Gb/s lub wyższa, a dane przesyłane są w postaci światła przez cienkie włókna szklane. Internet światłowodowy staje się coraz lepiej dostępny, a także przystępny cenowo – jest najszybszy wśród różnych rodzajów połączeń internetowych. Należy mieć jednak na uwadze fakt, że ten rodzaj łącza nie jest jeszcze dostępny w całym kraju.

Internet na firmę – jakie rozwiązanie jest najlepsze?

Zapoznając się z charakterystyką poszczególnych technologii, można stwierdzić, że w przypadku prowadzenia biura podróży najlepszym rozwiązaniem jest Internet na firmę w formacie światłowodu. Zapewnia stabilne działanie, a także wysoką prędkość wysyłania i pobierania danych. Dużą zaletą tej technologii jest również to, że światłowodowy Internet na firmę jest elementem oferty wielu dostawców usług. Na które z nich warto zwrócić uwagę?

Z pewnością warty uwagi jest Internet firmowy od INEA. To rozwiązanie, które daje klientom dużą prędkość wysyłania i pobierania danych oraz możliwość dopasowania pakietu do potrzeb firmy. Internet biznesowy tego dostawcy może być dostarczany w dwóch modelach – Standard i Premium. Pierwszy z nich oferuje prędkość na poziomie 300 lub 600 Mb/s, a drugi 200 lub 500 Mb/s. Oprócz tego, w obu wersjach usługi jest dostępna prędkość 1 Gb/s. Całość uzupełniają atrakcyjne ceny dostawcy oraz zapewniane przez niego wsparcie techniczne. W dowolnym czasie można zwiększyć pasmo, a bezpieczeństwo firmowego Internetu gwarantuje usługa ANTY-DDoS. Umożliwia ona uruchomienie ochrony na łączu internetowym INEA, ze stałym publicznym adresem IP. Usługa bazuje na renomowanym rozwiązaniu ARBOR i zabezpiecza dane firmy przed skutkami ataków DDoS.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top