Poradnik

Internet za granicą – jak wybrać dobrą ofertę?

Internet za granicą – jak wybrać dobrą ofertę? 1

Korzystanie z Internetu za granicą często ma duże znaczenie, ponieważ konieczne może być włączenie nawigacji lub mapy, a także sprawdzenie rozkładu jazdy lub informacji o zabytkach. Właśnie dlatego warto zdecydować się na Internet na kartę.

Najważniejsze zasady Internetu mobilnego za granicą

Internet za granicą na kartę to świetne rozwiązanie dla wszystkich osób, którym zależy na stałym dostępie do sieci. Należy pamiętać o tym, że decydując się na korzystanie z Internetu bez dodatkowej karty, użytkownik ponosi opłaty, chyba że ma wykupiony specjalny pakiet. W przypadku Internetu na kartę za granicą koszty są dużo niższe, a opłaty są symboliczne. Każdy, kto posiada telefon na abonament lub na kartę, korzysta z roamingu międzynarodowego, w którym naliczane są standardowe opłaty. Należy jednak pamiętać o tym, że w krajach znajdujących się poza Unią Europejską, koszty za 1 GB transmisji danych są dużo wyższe. Decydując się na korzystanie z dodatkowego Internetu na kartę, warto cały czas kontrolować zużycie, aby nie narazić się na niepotrzebne wydatki. Warto pamiętać o tym, że w zależności od kraju, ceny za transfer danych, mogą różnić się, dlatego przed wyjazdem należy sprawdzić takie informacje dokładnie.

Jak wybrać dobrą ofertę?

Osoby, które posiadają abonament, powinny przede wszystkim sprawdzić, czy w skład usług oferowanych przez operatora, wchodzi roaming zagraniczny. Dodatkowo warto dokładnie ocenić ile minut i danych Internetu jest bezpłatnych. W przypadku, w którym limity te są zbyt niskie, warto zdecydować się na Internet na kartę i korzystać z niego za granicą. Obecnie obowiązująca zasada w UE brzmi „Roam like at Home” i oznacza, że koszt roamingu za granicą powinien być taki sam jak w kraju. W praktyce jednak średnie opłaty zostały uśrednione, co może oznaczać, że korzystanie z sieci za granicą nie będzie opłacalne. Warto zdecydować się na pakiet danych, w którego skład wchodzić będzie konkretna liczba gigabajtów. Wybierając ofertę, dobrze zwrócić uwagę nie tylko na to, jaka jest cena oraz limit transferu danych, ale także, ile wynosi ważność konta. Lepiej wybrać taką ofertę, w której konto będzie ważne przez dłuższy okres, ponieważ dzięki temu możliwe będzie skorzystanie z Internetu na kartę także w trakcie kolejnych pobytów za granicą. W przypadku wyjazdów do krajów poza Unią Europejską warto poszukać hotelu z WiFi, a także dostępu w kawiarniach lub restauracjach, ponieważ w ten sposób można sporo zaoszczędzić. Warto jednak pamiętać o bezpieczeństwie, ponieważ sieć WiFi jest narażona na różne ataki pushingowe. Zawsze można także zdecydować się na zakup karty SIM u operatora lokalnego, czyli właśnie za granicą. W ten sposób koszt za jeden GB zdecydowanie się zmniejszy. Każdy kraj posiada swoje własne regulacje, można także natrafić na różne promocje operatorów zagranicznych.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top