Inwestycje

Inwestycje drogowe w powiecie mieleckim

mielec powiat inwestycje drogowe budowa droga ulica
fot. archiwum

Mielec. Zgodnie z zapowiedziami z początku kadencji obecnego Zarządu Powiatu Mieleckiego – infrastruktura drogowa – jej remont i modernizacja miały stać się jednym z priorytetów.

I rzeczywiście – ilość inwestycji drogowych bije pod tym względem wszystkie dotychczasowe kadencje samorządowe. Zarząd Powiatu stara się wykorzystywać do tego celu środki zewnętrzne, przy jednoczesnym współudziale w realizacji danej inwestycji samorządu lokalnego – gminy, przez której terytorium przechodzi nie tylko dana droga, ale i ciągi pieszo – rowerowe oraz przepusty i mosty na lokalnych rzekach.

Po trudnym okresie pandemii na nowo ruszyły z dającym się zauważyć impetem kolejne remonty i modernizacje drogowej infrastruktury.

Inwestycje drogowe w powiecie mieleckim: co udało się wykonać i jakie są plany?

Do tej pory w 2022 roku wykonano nakładki asfaltowe w gminach; Borowa na drodze Gliny Małe – Sadkowa Góra (1,65 km), Czermin na drodze Czermin – Szafranów (0,990 km), Wadowice Górne na drodze Wierzchowiny – Izbiska – Jamy (4,7 km), Tuszów Narodowy na drodze Babicha – Borki Nizińskie (1,1 km), Gawłuszowice na drodze Młodochów – Borki Nizińskie (1,2km).

W trakcie budowy jest chodnik z nakładką asfaltową w gminie Tuszów Narodowy, przy drodze powiatowej w Grochowym II (0,850 km) oraz w gminie Radomyśl Wielki, przy ulicy Piłsudskiego (200 m).

Ogłaszane są również przetargi na realizację kolejnych inwestycji. Chodzi między innymi o budowę chodnika z nakładkami asfaltowymi w gminie Przecław, przy drodze powiatowej w miejscowości Kiełków oraz w gminie Mielec przy drodze powiatowej w Złotnikach i Chrząstowie.

Ponadto planuje się budowę chodników w gminie Padew Narodowa, w miejscowości Padew Narodowa, Domacyny i Rożniaty. W gminie Tuszów Narodowy natomiast zaplanowano wykonanie chodnika przy drodze w Maliniu i drugiego – do obwodnicy od Tuszowa Narodowego i Grochowego I. Ich realizacja uzależnione jest od porozumienia w sprawie współfinansowania wykonania chodnika przez samorząd gminy.

źródło: Powiat mielecki

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top