News

Jacek Czajka nowym dyrektorem tarnobrzeskiego szpitala

jacek czajka
fot. Tomasz Leyko

Tarnobrzeg/Szpital. Jacek Czajka przejął obowiązki dyrektora w Wojewódzkim Szpitalu im. Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu.

Nowy szef placówki spotkał się dziś z personelem. W spotkaniu uczestniczył marszałek Władysław Ortyl.

Jacek Czajka otrzymał rekomendację komisji konkursowej, a zarząd województwa zdecydował, że obejmie on stanowisko dyrektora.

Wizja przedstawiona przez pana Jacka Czajkę pozwala mieć nadzieję, że tarnobrzeski szpital w miarę szybko wyjdzie z problemów. Bardzo liczymy na nowego dyrektora – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Nowy dyrektor tarnobrzeskiego szpitala ma 51 lat i jest absolwentem prawa i ekonomii. Posiada wykształcenie z zakresu zarządzania i kierowania jednostkami ochrony zdrowia, w tym resortu obrony narodowej, prawa medycznego, bioetyki i socjologii medycyny.

Odbywał staże zarządcze w szpitalach zagranicznych. Był konsultantem i ekspertem w zakresie doradztwa i zarządzania operacyjnego, doskonalenia procesów, inwestycji w ochronie zdrowia, zarządzania przepływem pacjenta, zarządzania zmianą, negocjacji, kontroli jakości, obsługi pacjenta i usług medycznych, innowacji w ochronie zdrowia, rozwoju nowych produktów, rozwoju biznesu i strategii.

Pracował m.in. jako dyrektor SPL dla PW SPZOZ w Warszawie (jednostka wojskowa służby zdrowia). Posiada także szerokie doświadczenia z sektora prywatnych usług medycznych, ubezpieczeń zdrowotnych, konsultingu medycznego i prawa medycznego. Kierował działami i zarządzał projektami w firmach z sektora usług medycznych i zdrowotnych produktów ubezpieczeniowych.

źródło: podkarpackie.pl

1 komentarz

1 komentarz

  1. Anonim

    19 września 2023 at 19:49

    Powodzenia Panie Dyrektorze. Pan Czajka to bardzo dobry dyrektor, szpital w Tarnobrzegu ma szczęście, że będzie tam pracował, na 100% zaangażowany w pracę dla dobra pacjentów i z poszanowaniem pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top