News

Jacek Sasin: stajemy na głowie, żeby węgla nigdzie nie zabrakło

jacek sasin
fot. archiwum

Stajemy na głowie, żeby węgla nigdzie nie zabrakło. Jesteśmy blisko, by ten cel osiągnąć – zapewnił w środę wicepremier Jacek Sasin.

„Jeśli chodzi o węgiel jest trudno, ale stajemy na głowie, żeby tego węgla nigdzie nie zabrakło i żeby nie zabrakło również energii elektrycznej z (…) węgla produkowanej. Mogę zapewnić, że jesteśmy blisko, aby ten cel osiągnąć” – powiedział w środę w Toruniu wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

Jak mówił, można by przywieźć więcej węgla, ale „porty przyjmą określoną ilość”. Robimy wszystko, żeby w tych portach była sytuacja, która pozwoli, żeby tego węgla jeszcze więcej do Polski przypłynęło” – zapewnił.

Podkreślił, że tam, gdzie pojawią się zyski przedsiębiorstw, tzw. nadmiarowe, będą one wykorzystywane na wsparcie Polaków.

„Żeby w tym trudnym momencie pokazać, że państwo polskie jest solidarne z Polakami, z polskimi rodzinami, nie tylko rząd, nie tylko samorząd. Wielu samorządowców już się w tę akcję włącza. Dziękuję za to, bo to jest taki dowód odpowiedzialności nie tylko za Polskę, ale również za te małe ojczyzny, za Polaków, którzy w tych małych ojczyznach mieszkają” – stwierdził Sasin.

Dodał, że to także dowód odpowiedzialności „państwowych spółek, państwowego przemysłu, który ogranicza i będzie ograniczać swoje różnego rodzaju plany, by te pieniądze wykorzystać na wsparcie dla polskich rodzin” – powiedział Sasin.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top