Poradnik

Jak nowoczesne urządzenia do automatycznej identyfikacji wspierają pracę współczesnego magazynu

Jak nowoczesne urządzenia do automatycznej identyfikacji wspierają pracę współczesnego magazynu 1

Dzisiejsza logistyka magazynowa cechuje się przede wszystkim dużym stopniem kompleksowości. Kompleksowość polega ta na dużej rozmaitości towarowej, dużym nacisku na błyskawiczną realizację zamówień oraz małej tolerancji dla wszelkich błędów w procesach magazynowania. W tym artykule opowiemy Wam jak wykorzystać nowoczesne rozwiązania informatyczne i sprzętowe do wzrostu efektywności centrum dystrybucyjnego.

System WMS jako klucz do sukcesu Twojego magazynu.

System WMS to informatyczny system klasy korporacyjnej to zarządzania przestrzenią magazynową (WMS to skrót od warehouse management system- system zarządzania magazynem). System WMS nadzoruje trzy podstawowe obszary funkcjonowania dzisiejszego centrum dystrybucyjnego: proces przyjęcia towaru do magazynu, proces składowania towaru w magazynie oraz proces wydania towaru na zewnątrz magazynu. W ramach procesów związanych z przyjęciem towaru do magazyny system nadaje tak zwany numer rejestracyjny każdej partii towaru w postaci najmniejszej policzalnej jednostki. Numer rejestracyjny to nic innego jak etykieta samoprzylepna zadrukowana unikalnym kodem kreskowym, która będzie towarzyszyła produktowi przez całą drogę jego funkcjonowania w magazynie. W ramach składowania towaru w magazynie system wybiera najbardziej optymalne względem późniejszych potrzeb miejsce składowania towaru. To miejsce jest uzależnione od gabarytów towaru, częstotliwości rotacji i wielu innych czynników, które mogą być indywidualnie konfigurowane. Wydanie towaru poza magazyn związane jest z fizycznym przygotowaniem przesyłki, jej właściwym zaadresowaniem i wysyłka za pośrednictwem usługi kurierskiej.

Urządzenia automatycznej identyfikacji gwarantujące właściwą obsługę operacji magazynowych w systemie WMS.

Sam system WMS bez dodatkowego wsparcia ze strony specjalistycznego sprzętu nie jest wystarczający do pełnej optymalizacji logistyki wewnętrznej. Sprzęt, o którym myślimy to przede wszystkim kolektory danych, czytniki kodów kreskowych oraz drukarki etykiet i automatyczne aplikatory etykiet (czyli systemy print&apply). Trendem ostatnich lat jest wykorzystanie sprzętu automatycznej identyfikacji działającego w sposób autonomiczny, czyli bez udziału operatorów. Sprzęt tego typu, czyli na przykład bramki skanujące, nadzorujące wejście towaru do magazynu są produkowane przez kilku dostawców sprzętu automatycznej identyfikacji, a zwłaszcza przez firmę Datalogic.

HIT-Kody Kreskowe- integrator systemów automatycznej identyfikacji oraz drukarnia etykiet samoprzylepnych.

Poznański integrator systemów optymalizujących procesy logistyki magazynowej oraz produkcyjnej. W naszej ofercie znajdują się systemy WMS dla firm każdego rodzaju i każdej branży oraz pełen zakres sprzętu optymalizującego Twoją logistykę. Zajmujemy się również produkcją oraz cyklicznymi dostawami etykiet samoprzylepnych i przywieszek do identyfikacji towarów w procesach logistycznych.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top