Biznes

Jak sklepy Tesco zmieniają się w placówki Netto?

netto tesco sklep które

Wybierając się na zakupy spożywcze, pewnie niejednokrotnie zdarzyło ci się zajść do Tesco, ale czy wiesz, że sieć ta kończy swoją działalność? Większość placówek, które działały pod tym szyldem, zostanie zastąpiona przez nowy market – Netto. Sprawdź, jak sklepy Tesco przemieniają się w Netto, dlaczego następuje taka przemiana oraz kiedy nastąpi jej finalizacja.

Tesco kończy działalność

Sieć sklepów Tesco jest większości bardzo dobrze znana, bowiem istnieje na polskim rynku już od wielu lat. Niestety po 25 latach działalności w Polsce sklep definitywnie kończy swoją działalność operacyjną. Co to oznacza? Sklepy posługujące się szyldem Tesco pozostaną otwarte tylko do 31 października 2021 roku – do tego czasu będzie trwała stopniowa likwidacja poszczególnych placówek. Po upływie tego terminu w większości dawnych sklepów Tesco trwały będą prace mające na celu przygotowanie lokalu do otwarcia w ich miejsce sklepów Netto. Jak doszło do likwidacji sklepów Tesco? Otóż w czerwcu 2020 roku właściciel sieci handlowej Netto, czyli Salling Group, zawarł umowę z właścicielem sieci handlowej Tesco – w której doszło do zakupu polskiej części biznesu, pierwotnie wywodzącego się z Wielkiej Brytanii. W wyniku warunków zawartych w umowie około 300 lokali należących niegdyś do Tesco stało się własnością właściciela Netto. Jeśli chodzi o kolejne kroki podejmowane w tej sprawie, to w marcu wydana została ostateczna zgoda UOKiK oraz doszło do sfinalizowania transakcji. Po tych wydarzeniach Netto zostało oficjalnie uprawnione do przejęcia 301 sklepów oraz dwóch centr dystrybucyjnych, które były objęte umową.

Czym jest Netto?

Jeśli Tesco ma zostać zastąpione przez Netto, to warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat tej sieci handlowej. Netto jest dyskontem wywodzącym się ze Skandynawii, a w Polsce funkcjonuje już od ponad 25 lat – jednak dopiero teraz znacznie rozszerza swoją działalność. Klienci bardzo cenią sobie ten market, szczególnie za szeroki asortyment produktów. Dyskont oferuje bowiem: ponad 150 rodzajów świeżych owoców i warzyw, szeroką gamę produktów bezglutenowych, a także tych niezawierających laktozy, bezcukrowych oraz oznaczonych certyfikatem BIO – jest to zdecydowane wyróżniki oferty Netto na tle konkurencji. Innym powodem do tego, aby rozpocząć zakupy w Netto są cotygodniowe promocje i akcje rabatowe, dzięki którym można mnożyć oszczędności podczas robienia codziennych zakupów. Jeśli chcesz być na bieżąco ze wszystkimi zniżkami, to pomocna okaże się np. gazetka Netto w gazetkowo.pl, z której dowiesz się o aktualnych przecenach i dostępnych produktach.

Gdzie szukać sklepów Netto?

Sklepy Netto pojawią się w większości miejsc, gdzie do tej pory znajdywało się Tesco. Sieć planuje także zwiększyć swoją obecność w dużych miastach oraz we wschodniej i południowej części kraju. Jeśli mieszkasz w Katowicach, to będziesz mieć możliwość odwiedzenia nowego sklepu Netto podczas zakupów w centrum handlowym Silesia City Center – gazetkowo.pl da Ci dodatkowo okazję do sprawdzenia rabatów i promocji, z których będzie mógł skorzystać w czasie zakupów. Netto to bardzo popularny market, który od tej pory znajdzie się w niemal każdym większym mieście na terenie Polski, dlatego już dziś warto zapoznać się z ofertą sklepu i sprawdzić, na jakie promocje można tam natrafić.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top