Poradnik

Jak zabezpieczać elektronikę w transporcie? Porady dla producentów

elektronika transport zabezpieczenie

Podczas przewozu sprzętów elektronicznych najważniejsze jest ich odpowiednie zabezpieczenie. Pralki, telewizory, lodówki i inne urządzenia muszą docierać w nienaruszonym stanie zarówno do sklepów, jak i klientów. Jak najlepiej je przygotować?

W czym przewozić elektronikę do sklepów i nie tylko?

Dobrym sposobem na przewożenie sprzętów elektronicznych są opakowania na elektronikę HIRSCH-Porozell. To pojemniki polskiej produkcji, które dopasowuje się do konkretnych urządzeń. Można zamówić je na wymiar, aby idealnie pasowały do kształtu każdego sprzętu. Gdy dobrze przylegają do produktu RTV czy AGD, stanowią odpowiednią ochronę przed zarysowaniami, pęknięciami czy wgnieceniami.

Opakowania wykonuje się ze specjalnego styropianu, który jest doskonałym amortyzatorem. Ponadto jego sztywna konstrukcja zapobiega naruszeniom formy produktów. Właściwości termoizolacyjne sprawiają, że urządzenia dostarcza się we właściwych dla nich temperaturach. Poza tym styropian chroni je przed wilgocią i zalaniami. Dzięki temu, że materiał idealnie przylega nawet do najmniejszych części sprzętów, nie trzeba martwić się nawet o drobne uszkodzenia.

Jakie zalety mają styropianowe opakowania?

Zaletą styropianowych opakowań na elektronikę jest to, że są one lekkie i dobrze spełniają swoją funkcję ochronną. Z tego materiału da się wykonać osłonki do wszystkich sprzętów – zarówno niewielkich czajników elektrycznych, jak i ogromnych lodówek czy telewizorów. Styropian zabezpiecza urządzenia przed wstrząsami, które mogłyby negatywnie wpłynąć na jakość funkcjonowania urządzeń.

Najlepiej zlecić produkcję styropianowych opakowań na elektronikę firmie, która ma spore doświadczenie i pomaga w zebraniu prawidłowych pomiarów urządzeń. Takie zabezpieczenia łatwo założyć na sprzęt, a ponadto można poddać je procesowi recyklingu, dzięki czemu później wykorzysta się je przy innych urządzeniach elektronicznych.

Opakowania na elektronikę na wymiar – dlaczego warto?

Warto zabezpieczać elektronikę opakowaniami na wymiar, ponieważ tylko one idealnie przylegają do kształtu urządzeń. Amortyzują wszelkie wstrząsy w trakcie transportu i chronią drogocenne sprzęty w drodze do ich właścicieli lub dystrybutorów. W przypadku tak kosztownych produktów wysoki poziom ochrony jest szczególnie istotny. Specjaliści dopasują grubość materiału do parametrów urządzeń, aby jak najlepiej ochronić np. ekrany monitorów czy wymienniki ciepła w lodówkach.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top