Praca

Jaka będzie waloryzacja emerytur i rent w 2023?

waloryzacja 2023 emerytura renta ile jaka

Rząd proponuje waloryzację emerytur i rent w 2023 na poziomie 9,6 proc., a koszt wyniósłby 27,5 mld zł – podano w komunikacie po wspólnym posiedzeniu Zespołu ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych oraz Zespołu ds. ubezpieczeń społecznych Rady Dialogu Społecznego.

„Rada Ministrów przyjęła propozycję zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2023 r., w której strona rządowa proponuje Radzie Dialogu Społecznego pozostawienie zwiększenia wskaźnika waloryzacji emerytur i rent w 2023 r., na poziomie ustawowego minimum wynoszącego 20 proc. realnego wzrostu przeciętnego wynagrodzenia w 2022 r.” – napisano.

„W efekcie prognozuje się, że wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2023 r. wyniesie nie mniej niż 109,6 proc.” – dodano.

Cytowana w komunikacie Barbara Socha, wiceminister w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej podała, że koszt waloryzacji świadczeń emerytalno-rentowych i innych świadczeń z systemu powszechnego, rolniczego i mundurowego przy wskaźniku 109,6 proc. szacowany jest na ok. 27,5 mld zł.

Waloryzacja emerytur i rent: kiedy?

Emerytury i renty podlegają corocznie waloryzacji od 1 marca.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top