Poradnik

Jaki organizer wybrać na biurko?

organizer biurko

Wbrew pozorom, wybór odpowiedniego organizera na biurko nie jest prostym zadaniem. Nie ulega jednak wątpliwości, że takie akcesoria znacząco usprawnią pracę i pozwalają zachować porządek w przestrzeni roboczej. Sięgając po przyborniki, należy w pierwszej kolejności określić własne potrzeby i oczekiwania, np. czy korzystamy z wielu różnych artykułów biurowych czy też wyłącznie z jednego typu narzędzi. Dla wielu osób ważne jest również to, czy dany organizer będzie pasował do konkretnego wystroju wnętrza. Sprawdźmy zatem, jakie współczesny rynek artykułów biurowych oferuje nam w tym względzie możliwości.

Organizer według indywidualnych preferencji

Organizery do biura (https://extrabiuro.pl/pl/menu/organizer-na-biurko-171) powinno się przede wszystkim dobierać według własnych potrzeb i oczekiwań, czyli brać pod uwagę to, czego na co dzień najczęściej używamy, a bez jakich akcesoriów możemy się w zupełności obejść. Dobrze dobrany organizer na biurko powinien również pasować pod kątem designu do przestrzeni biurowej. Pamiętajmy, że walory estetyczne odgrywają także duże znaczenie.

Jaki organizer na biurko wybrać?

Gdy już ustalimy, jakich akcesoriów biurowych potrzebujemy w codziennej pracy, będzie nam znacznie łatwiej wybierać odpowiednie pojemniki na biurko, które zaspokoją nasze potrzeby.

Niewielkich rozmiarów, minimalistyczne organizery do biura na pewno nie będą zajmować zbyt dużo miejsca, jednak spełnią one swoje zadanie jedynie w przypadku ograniczonej ilości narzędzi biurowych. Jeżeli potrzebujemy czegoś pojemniejszego, warto zdecydowanie wybrać większy organizer na większą ilość akcesoriów. Ważna jest również forma naszego biurowego przybornika.

Klasyczne organizery na biurko to najczęściej modele stojące, wykonane zazwyczaj z plastiku, ze stali szlachetnej lub drewna. Takie wielofunkcyjne pojemniki są dostępne w wielu wariantach stylistycznych i kolorystycznych. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ taki gadżet stanie się nieodłącznym elementem naszego otoczenia, a patrzenie przez wiele godzin dziennie na przedmiot, który nie spełnia naszych oczekiwań estetycznych, może być z czasem frustrujące.

klasyczny organizer biurko

Kupując przyborniki biurowe warto zwrócić uwagę na to, czy oferowane stojaki są od spodu wyposażone w specjalne gumki. Dzięki nim organizer na biurko nie będzie ślizgał się po jego powierzchni. Stabilność, trwałość i wytrzymałość to równie ważne cechy co pojemność i wygląd organizera.

Magnetyczne i ścienne przyborniki biurowe

Organizery na długopisy, ołówki, gumki, zszywacze etc. mogą mieć prosty kształt w postaci np. tacki na akcesoria, stając się równie ciekawym i funkcjonalnym uzupełnieniem nowoczesnej przestrzeni biurowej.

Ciekawym rozwiązaniem, które pozwoli zaoszczędzić miejsce na biurku, jest ścienny organizer magnetyczny. Pomieści on bez trudu większość niezbędnych akcesoriów, zapewniając ład i porządek, a także zwalniając miejsce w przestrzeni roboczej.  Podobne rozwiązanie oferują tzw. kieszenie ścienne, czyli wielofunkcyjne półeczki na akcesoria biurowe (https://extrabiuro.pl/pl/menu/akcesoria-biurowe-601). Jeśli więc masz mało miejsca na biurku i zależy Ci na większej ergonomii pracy, organizery magnetyczne i kieszenie ścienne doskonale spełnią swoje zadanie.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top