Poradnik

Jakie są trendy w zakresie systemów ERP dla firm budowlanych i jak wpływają one na rozwój branży?

erp system wdrożenie firma biznes

Wdrożenie systemu klasy ERP to w dzisiejszych, mocno konkurencyjnych czasach nie tyle kaprys, ile wymóg dla każdej firmy budowlanej, która w swoich planach uwzględnia ciągły rozwój technologiczny i usprawnianie procesów związanych z zarządzaniem wszystkimi procesami biznesowymi. Dlaczego system ERP stanowi fundament dalszego rozwoju i jakie funkcje może nam zaproponować?

Rola systemu ERP w branży budownictwa

Na przestrzeni lat przyjęło się przekonanie, że zaawansowane technologicznie systemy ERP stanowią idealne rozwiązanie dla firm z branży finansowej, księgowej i innych, biurowych gałęzi gospodarki. Jeśli jednak bliżej przyjrzymy się potencjałowi systemów klasy Enterprise Resource Planning, szybko zdamy sobie sprawę z tego, że jest to technologia zapewniająca wartość dodaną dla praktycznie każdego sektora – ze szczególnym uwzględnieniem branży budowlanej.

Każda duża firma budowlana, działająca w wysoko konkurencyjnych czasach musi ciągle dbać o efektywność realizacji wszystkich procesów biznesowych, przy uwzględnieniu optymalizacji przepływu informacji w ramach wszystkich działów – finansów, sprzedaży, zamówień czy HR. Dotychczas większość firm opierała swoje działanie na kilku osobnych systemach, czy to związanych z finansami, relacjami z klientami czy stanami magazynowymi. Oprogramowanie ERP Microsoft Dynamics 365 to rozwiązanie, które centralizuje wszelkie procesy i zapewnia, w zależności od potrzeb konkretnej firmy takie funkcjonalności, które umożliwią stały nadzór wszystkich procesów i potencjał do ciągłego rozwoju, przy zachowaniu równych, a nawet mniejszych kosztów własnych.

Ekosystem ERP Microsoft Dynamics 365 – funkcjonalność dopasowana do specyfiki branży budowlanej

Jednym z kluczowych warunków osiągania zadowalających wyników finansowych jest umiejętność sprawnego zarządzania wieloma projektami jednocześnie, co obecnie w dużych firmach budowlanych jest dużym wyzwaniem. Odpowiednie dopasowanie wolumenu potrzebnych materiałów, delegacja pracowników, rozliczanie się z klientami i księgowanie zdarzeń gospodarczych – te wszystkie funkcjonalności możemy zyskać poprzez jeden zaawansowany system ERP.

Microsoft Dynamics 365 to jeden z najlepiej rozwiniętych ekosystemów ERP, który już od pierwszego dnia wdrożenia objawia potencjał dla każdej firmy z branży budowlanej – bez względu na skalę działania i stopień skomplikowania procesów biznesowych. Za pośrednictwem systemu będziemy w stanie uczestniczyć w całym cyklu życia projektu, począwszy od planowania zasobów, przez zdalne monitorowanie przebiegu prac, aż po analizę efektywności wykonywanych procesów.

Dużą zaletą wdrożenia Microsoft Dynamics 365 w firmie budowlanej jest możliwość zintegrowania systemu z innymi, równie popularnymi oprogramowaniami firmy Microsoft. Pakiet Office, Microsoft Project Server i Power BI, w połączeniu z systemem ERP zapewni kompleksową obsługę wszystkich procesów, które muszą zostać pokryte w ramach standardowej działalności firmy.

Dlaczego ERP wyzwala potencjał do rozwoju procesów w firmie budowlanej?

ERP to w dzisiejszych czasach konieczność, która pozwoli nie tylko zwiększyć efektywność realizacji zleceń dla klientów i usprawni przebieg procesów wewnątrzfirmowych, ale dodatkowo ograniczy koszty, które wcześniej nie mogły zostać zoptymalizowane ze względu na brak szczegółowych danych.

Co zyskujemy wraz z inwestycją w system ERP Microsoft Dynamics 365? Przede wszystkim realny rozwój biznesu poprzez integrację kilku zazębiających się ze sobą procesów. Zarządzenie relacjami z klientami, bieżące monitorowanie projektów historycznych i obecnych, a także prognozowanie związane z kosztami każdej inwestycji. To kluczowe dane, które pozwolą nam zdobyć więcej klientów i wygrać więcej dużych przetargów. Nie zapominajmy o tym, co w każdej firmie budowlanej istotne – aktywach, zarówno tych trwałych, jak i obrotowych. To właśnie niegospodarność w zakresie zarządzania zasobami stanowi jeden z najistotniejszych źródeł ponadprzeciętnych kosztów prowadzenia biznesu w branży budowlanej. Zoptymalizowanie procesu obsługi zamówień, monitorowania stanu maszyn i sprzętu, a także wdrożenie automatyki w obszarze magazynowania z wykorzystaniem systemu ERP maksymalizuje nasze efekty i redukuje nadmierne koszty.

Wdrożenie systemu ERP w branży budowlanej – najważniejsze informacje

Jednym z najistotniejszych trendów w rozwoju systemów ERP jest systematyczne pokrywanie coraz większego obszaru działalności jednym ekosystemem, który gwarantuje jednorodny przepływ danych i informacji, a także wspiera każdą jednostkę organizacyjną i zapewnia możliwie jak najwyższą efektywność realizacji procesów biznesowych. Jest to dobry kierunek branży ERP, ale także duże wzywanie, szczególnie w przypadku firm budowlanych, które dotychczas bazowały na odrębnych systemach.

Dlatego też proces prawidłowego wdrożenia ERP to klucz do wykorzystania pełni potencjału już od pierwszego dnia. Pod adresem https://www.anegis.com/branze/branza-budowlano-inzynieryjna możemy zasięgnąć informacji o tym, jak przygotować się do procesu wdrożenia ERP, a także jakie funkcjonalności dla branży budowlanej pozwolą nam rozwinąć biznes i sięgnąć po jeszcze większy udział w tym jakże konkurencyjnym rynku.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top