News

Jarosław Kaczyński: będę do tego dążył, żeby 14 emerytura była stała

14 emerytura jarosław kaczyński białystok

Póki będę mieć na to jakiś wpływ, będę do tego dążył, żeby 14 emerytura, początkowo jednorazowe świadczenie, była stała – powiedział w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku.

Lider PiS podczas wystąpienia odniósł się m.in. do kwestii społecznych. „Wydatki na niepełnosprawnych wzrosły od momentu, kiedy zaczynaliśmy, prawie dziesięciokrotnie. Na politykę senioralną, czyli dla tych starszych, tak samo” – wskazał.

Stwierdził, że wzrosły też emerytury. „Do tego dochodzi trzynastka i czternastka” – zaznaczył.

„Ja nie mam prawa tego już w tej chwili tak obiecać na pewno, ale wydaje mi się, i póki będę mieć na to jakiś wpływ, będę do tego dążył, żeby czternastka już była stała, bo była początkowo jednorazowym świadczeniem” – mówił prezes PiS.

Kaczyński powiedział, że razem jest to podniesienie emerytur „przynajmniej o kilkanaście procent”. „Tutaj też następuje pomoc i następuje postęp” – mówił.

Kaczyński zaznaczył, że osoby starsze otrzymują też pomoc w postaci lekarstw. „Trzysta kilkadziesiąt milionów opakowań lekarstw otrzymali seniorzy powyżej 75. roku życia, dzięki naszemu programowi” – podkreślił.

„Krótko mówiąc: jest pomoc, jest empatia; nie w słowach” – wskazywał.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top