News

Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki w Hucie Stalowa Wola (HSW)

jarosław kaczyński huta stalowa wola hsw

Stalowa Wola/Jarosław Kaczyński/Mateusz Morawiecki. Lider PiS, a także premier Mateusz Morawiecki złożyli  wizytę w Hucie Stalowa Wola.

Rozmowy strony rządowej z NSZZ „Solidarność” przyniosły efekt, który nawiązuje do pamiętnych wydarzeń z sierpnia 1980 roku, bo otwarta została droga do tego, co zapisano wśród tamtych 21 punktów, to znaczy do emerytur stażowych – oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński w Hucie Stalowa Wola w środę.

Jarosław Kaczyński a także premier Mateusz Morawiecki złożyli w środę wizytę w Hucie Stalowa Wola, gdzie podpisano porozumienie rząd – NSZZ „Solidarność”. Podpisy pod nim złożyli premier Mateusz Morawiecki oraz przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda.

mateusz morawiecki huta stalowa wola hsw

Lider PiS podczas wystąpienia wskazywał, że Solidarność to było najważniejsze przeżycie i doświadczenie jego pokolenia, a w Stalowej Woli była jedna z twierdz Solidarności.

Dziękował też organizatorom wydarzenia za zaproszenie „w tym szczególnym momencie, w tym momencie, w którym – można powiedzieć udaje się rozwiązać trudne problemy, które w pewnym momencie trzeba było podjąć”. „Mówię tutaj o stronie rządowej w rozmowach z Solidarnością” – wskazał.

Jak zaznaczył, te rozmowy przyniosły efekt, choć nie były łatwe. „Przyniosły efekt, który nawiązuje do tych pamiętnych, wielkich wydarzeń z sierpnia 1980 roku, bo otwarta została droga do tego, co zapisano wśród tych 21 punktów, to znaczy do emerytur stażowych” – oświadczył.

„To nie jest droga prosta, ale ona została otwarta, i chcę to jasno powiedzieć: to jest trudne, ale bardzo ważne dla polskich pracowników, dla Polski” – dodał szef PiS.

Prezes PiS podczas wystąpienia odniósł się również do zbliżających się na jesieni wyborów, gdzie – jak mówił – wyborcy będą podejmowali ważne decyzje, co do przyszłości Polski. Po jednej stronie – jak mówił – są szanse na rozwój dla każdej polskiej rodziny i dogonienie bogatych państw Unii Europejskiej. „Szanse na to, żebyśmy stanęli na obu nogach, bez żadnych kompleksów” – dodał.

Z drugiej strony – jak podkreślał Kaczyński – jest system bardzo niesprawiedliwy i jednocześnie bardzo nieefektywny, a który sprowadza się do roli Polski jako zasobu taniej siły roboczej i miejsca, gdzie można budować magazyny. „Myśmy się z tego wyrwali w ciągu ostatnich ośmiu lat i musimy tą drogą iść dalej” – mówił.

Podkreślał, że produkcja dla wojska, która obecnie jest prowadzona w hucie w Stalowej Woli, się rozwija i będzie dalej się rozwijać. „To, co zostało wyłączone z huty – będzie do niej przyłączone i w związku z tym gwarancje pracy będą mieli ci wszyscy, którzy dziś pracują w tych dwóch firmach: w hucie i tej firmie, która działa tu od 2012 roku” – przekonywał.

Prezes PiS wskazywał, że charakter pracy w Stalowej Woli może się zmienić. „My chcemy rozszerzać produkcję zbrojeniową. Potrzebujemy tego w dzisiejszych czasach” – podkreślał. „Musimy się zbroić i ten zakład musi odegrać ogromną rolę” – podkreślił Kaczyński.  (PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top