Inwestycje

Jasienica Rosielna. Nowy most oddany do użytku

jasienica rosielna nowy most budowa
fot. GDDKiA

Na drodze krajowej nr 19 w m. Jasienica Rosielna ruch pojazdów odbywa się już po nowo wybudowanym moście przez potok Rosielna. Trwa rozbiórka mostu tymczasowego.

Inwestycja swoim zakresem obejmuje budowę mostu przez potok Rosielna w m. Jasienica Rosielna wraz z rozbudową DK19 (dojazdy) na dł. 0,6 km, budową i rozbiórką objazdu tymczasowego, a także rozbudową skrzyżowań z drogami powiatowymi nr 1962R Krosno – Jasienica Rosielna i nr 2028R Jasienica Rosielna – Blizne oraz zabezpieczeniem i przebudową urządzeń infrastruktury technicznej.

W 2020 roku wykonano objazd tymczasowy, rozebrano istniejący most i realizowano budowę nowego obiektu w zakresie wykonania fundamentów i podpór oraz budowę drogi stanowiącej dojazdy do mostu.

W roku bieżącym kontynuowano roboty budowlane przy moście stałym i dojazdach. Obecnie ruch pojazdów odbywa się już po nowym moście. Trwa rozbiórka mostu tymczasowego i objazdu tymczasowego. Prowadzone są także m.in. roboty wykończeniowe i przyobiektowe wraz z rekultywacją terenu oraz rozbudowa skrzyżowań.

Wszystkie prace zakończą się w III kwartale br.

Wykonawcą prac jest Konsorcjum: Wolmost Sp. z o.o. i Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o.  Wartość umowy to 16 449 197,13 zł.

źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top