News

Jednostka wojskowa w Nisku pozyskała ponad 35 hektarów terenu do ćwiczeń

nisko wojsko teren do ćwiczeń jednostka wojskowa
Fot. R. Pytka

Nisko/Jednostka wojskowa. Ponad 35 hektarów terenu nad Sanem w powiecie niżańskim stało się własnością polskiej armii.

Otrzymała je jednostka wojskowa w Nisku, która obecnie przechodzi zmiany organizacyjne.

Przeformowywany 16. tczewski batalion saperów, przekształcający się w 18. pułk saperów, będzie miał do dyspozycji dodatkowe tereny do ćwiczeń.

Powstaną tu trzy ośrodki szkoleniowe: inżynieryjno-saperski, taktyczno-inżynieryjny oraz logistyczny, z których będą korzystać wszystkie jednostki niżańskiego garnizonu.

Michał Wiśniewski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, dziękując samorządowcom za przekazane grunty, docenił ten gest przede wszystkim jako wyraz troski o bezpieczeństwo Polski na jej wschodniej granicy.

Samorządowcom dziękował także wiceminister infrastruktury Rafał Weber, który podkreślał wiekowe już związku północnych terenów Podkarpacia z polską armią.

Natomiast starosta niżański Robert Bednarz podkreślił ogromne znaczenie wojska dla lokalnych społeczności. Powiedział, że wartość przekazanych terenów to około milion sto tysięcy złotych, ale najważniejszą wartością jest już ponad dwuwiekowa obecność wojska na tych terenach.

Mieszkańcy wielokrotnie wyrażali bardzo pochlebną opinię na temat lokalizacji jednostki w Nisku. Przekazanie nowych terenów na potrzeby polskiej armii jest tego dowodem – podkreślił starosta Robert Bednarz.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top