News

Jest nowy komendant BiOSG. Obowiązki objął gen. bryg. SG Tomasz Zybiński

komendant biosg sg straż graniczna
fot. Jerzy Żygadło/PUW w Rzeszowie

Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej (BiOSG) ma nowego szefa. Obowiązki komendanta objął gen. bryg. SG Tomasz Zybiński.

W Przemyślu odbył się uroczysty apel z okazji symbolicznego przekazania sztandaru, związany ze zmianą na stanowisku Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

Dotychczasowy komendant, generał brygady SG Andrzej Popko, który pełnił tę funkcję od 2021 roku, pożegnał się ze sztandarem oddziału i podziękował za współpracę funkcjonariuszom, pracownikom oraz szefom współdziałających służb i instytucji.

Nowym komendantem został generał brygady SG Tomasz Zybiński, który powrócił do Bieszczadzkiego Oddziału SG, gdzie rozpoczynał służbę w 1995 roku.

Podczas uroczystości wręczono Medale za Długoletnią Służbę, Złoty Medal za Zasługi dla SG oraz odznaki „Medalu Patrona Bieszczadzkiego Oddziału SG gen. bryg. SG Jana Tomasza Gorzechowskiego”.

Generał brygady SG Tomasz Zybiński rozpoczął służbę w Straży Granicznej w 1995 roku. Zdobywał doświadczenie m.in. w Granicznych Punktach Kontroli SG w Korczowej i Medyce oraz w Wydziale Operacyjno-Śledczym Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Od grudnia 2014 roku pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta w Nadbużańskim Oddziale SG, a następnie od lutego 2023 roku był Komendantem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG. W maju 2023 roku otrzymał stopień generała brygady Straży Granicznej, a 17 czerwca 2024 roku został powołany na stanowisko Komendanta Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top