News

Jest reakcja CM Medyk w Rzeszowie na materiał wyemitowany w stacji TVN

centrum medyczne medyk rzeszów tvn oświadczenie

Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie skierowało do prokuratury doniesienie w sprawie fałszywych certyfikatów covidowych. Jest to reakcja na materiał, który został wyemitowany w programie Fakty TVN „Fałszywe certyfikaty covidowe w klinice w Zabierzowie”.

Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie stanowczo potępia praktyki, które zostały w nim zaprezentowane – czytamy w oświadczeniu przesłanym przez prezesa Medyka Stanisława Mazura.

Jak wyjaśnia w tym piśmie: Centrum Medyczne „MASMED” z Zabierzowa nie jest punktem szczepień Centrum Medycznego Medyk z Rzeszowa. Jedna z osób biorących udział w tym procederze pobierała tylko szczepionki od Centrum Medycznego Medyk.

Pomimo że wspomniana praktyka nie dotyczyła naszych punktów szczepień, a tylko osoby, która pobierała od nas szczepionki, współpracujemy z Policją i udzielamy wszystkich oczekiwanych przez śledczych informacji, które mogą pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy – pisze w oświadczeniu Stanisław Mazur.

Jak dodaje, Centrum Medyczne Medyk skierowało sprawę do Prokuratury, jako podmiot poszkodowany w związku z opisanym procederem.

Oświadczenie CM Medyk w Rzeszowie:

W nawiązaniu do materiału, który został wyemitowany w programie Fakty TVN w dniu 24.11.2021 roku pt. „Fałszywe certyfikaty covidowe w klinice w Zabierzowie”, Centrum Medyczne Medyk w Rzeszowie stanowczo potępia praktyki, które zostały w nim zaprezentowane. Są one niezgodne z prawem, nieetyczne i pozostają w głębokiej sprzeczności z zasadami, którymi kieruje się nasza placówka.

Jak się okazało w związku z emisją materiału, jedna z osób biorących udział w tym procederze była Mobilną Jednostką Szczepień (MJS) – zewnętrznym podmiotem, który pobierał od nas szczepionki i rozliczał się z nich. Nadmieniamy, iż MJS działają pod osobistą i zawodową odpowiedzialnością za wykonywane działania i nie są pracownikami podmiotu, od którego pobierają szczepionki. W podmiocie MASMED w Zabierzowie osoba odpowiedzialna występowała zatem jako samodzielna jednostka szczepiąca. Centrum Medyczne „MASMED” z Zabierzowa nie było punktem szczepień Centrum Medycznego Medyk z Rzeszowa.

Pomimo, że wspomniana praktyka nie dotyczyła naszych punktów szczepień, a tylko osoby, która pobierała od nas szczepionki, zareagowaliśmy natychmiast. Współpracujemy z Policją, udzielamy wszystkich oczekiwanych przez śledczych informacji, które mogą pomóc w wyjaśnieniu tej sprawy. Dzisiaj również skierowaliśmy sprawę do Prokuratury, jako podmiot poszkodowany w związku z opisanym procederem.

Centrum Medyczne Medyk jest jedną z placówek, która najintensywniej zaangażowała się w proces szczepienia Polaków. Do tej pory wykonaliśmy już blisko pół miliona szczepień. Sytuacja, która miała właśnie miejsce utwierdza nas w przekonaniu, że uzasadnione było wzmocnienie ochrony procesu szczepień na poziomie centralnym i uszczelnienie aktualnie obowiązujących przepisów w tym zakresie (autoryzacja logowania do aplikacji Gabinet.gov.pl)

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top