Inwestycje

Jest umowa na dostawę kolejnych 4 śmigłowców S-70i Black Hawk dla Wojsk Specjalnych

black hawk pzl mielec mon zakup wojsko specjalne zamówienie

Wzmacniamy Polskie Siły Zbrojne – oświadczył szef MON Mariusz Błaszczak, po zatwierdzeniu w środę umowy na dostawę kolejnych czterech śmigłowców S-70i Black Hawk dla Wojsk Specjalnych.

Po podpisaniu umowy pomiędzy Inspektoratem Uzbrojenia MON i Polskimi Zakładami Lotniczymi w Mielcu szef MON zaznaczył, że Black Hawki są „sprawdzonymi śmigłowcami, które były i są wykorzystywane przez wojsko w 30 państwach na całym świecie”.

„Bardzo się cieszę z tego, że PZL Mielec produkuje Black Hawki. Chcę pogratulować zakładom, które rozwijają się. Oprócz śmigłowców, także rozpoczynają współprodukcję samolotów; wszystko w koncernie Lockheed Martin, a wiemy doskonale, że Wojsko Polskie używa zarówno (myśliwców) F-16, jak i zamówiło F-35″ – podkreślił.

Dodał, że „współpraca między polskim wojskiem, a zakładami PZL Mielec będzie się układała w przyszłości również bardzo dynamicznie”.

Podpisana w środę umowa dotyczy pozyskania czterech śmigłowców do prowadzenia operacji specjalnych wraz z pakietem logistycznym i szkoleniowym. Zakup śmigłowców wynika z konieczności dalszego rozwoju Wojsk Specjalnych.

To drugie zamówienie śmigłowców S-70i dla Wojsk Specjalnych. W styczniu 2019 roku podpisano umowę na zakup pierwszej partii śmigłowców S-70i Black Hawk dla Wojsk Specjalnych. cztery śmigłowce do prowadzenia powietrznych operacji specjalnych trafiły do Wojska Polskiego w grudniu 2019 roku.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top