Inwestycje

Jezioro Tarnobrzeskie. Prace rewitalizacyjne dobiegają końca

jezioro tarnobrzeskie zalew machowski rewitalizacja park linowy
Fot. W. Piasek

Na ostatnim etapie są prace związane z rewitalizacją terenów nad Jeziorem Tarnobrzeskim. Niektóre obiekty są już na ukończeniu, m.in. budowa parku linowego, którego odbiór techniczny ma się odbyć jeszcze w tym tygodniu.

Służąca rozbudowie infrastruktury do wypoczynku i rekreacji inwestycja jest zrealizowana w 90 procentach, ocenia rzecznik prezydenta miasta.

Wojciech Lis poinformował też, że wszystkie ciągi komunikacyjne mają być gotowe w kwietniu tego roku. Są to drogi wewnętrzne nad jeziorem, ścieżki rowerowe, pasy zieleni oraz chodniki dla pieszych, a także parking na 150 miejsc postojowych.

Z kolei w kompleksie rekreacyjnym powstają m.in. boisko do piłki plażowej, place zabaw dla dzieci ,murowane altany grillowe i mała architektura.

Komfort wypoczynku poprawi też nowe zaplecze sanitarne. Ważną częścią inwestycji są zlokalizowane w jednym miejscu obiekty dla służ ratowniczych, co ułatwia koordynację podejmowanych akcji.

Wszystkie prace nad Jeziorem Tarnobrzeskim mają się zakończyć latem tego roku. Ich łączna wartość to 23,5 miliona złotych.

Jezioro Tarnobrzeskie (dawniej Zalew Machowski) to zbiornik wodny utworzony poprzez zalanie wodą z pobliskiej Wisły wyrobiska górniczego o powierzchni 560 ha i głębokości do 110 m powstałego po odkrywkowej kopalni siarki w Tarnobrzegu.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top