News

Kaczyński: Daliście odpór wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który profanował miejsca kultu i symbole religijne

kaczyński pismo zjazd klubów gazety polskiej kościół atak
fot. archiwum

Wyrażam wdzięczność, że daliście odpór wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości – napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”.

Wicepremier skierował w sobotę list do uczestników VI Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej”. Przypomniał w nim, że spotkania z klubami „podczas których czuł się jak u siebie w domu”, zaczynały się zwykle od podziękowań za „ofiarną pracę dla sprawy, za patriotyczną i obywatelską służbę ojczyźnie, narodowi, polskości, słowem – temu wszystkiemu, co nas jako ludzi i Polaków duchowo konstytuuje”.

Także i tym razem prezes PiS wyraził „z głębi serca płynącą wdzięczność” uczestnikom zjazdu za ich postawę w ostatnim czasie. „Jak zwykle, pięknie stanęliście w potrzebie, angażując się spontanicznie w obronę świątyń oraz tworząc Straż Patriotyczną pod hasłem +Brońmy Krzyża, obrońmy Polskę+. Po raz kolejny nie zawiedliście Państwo, dając odpór niebywale wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który na skalę dotąd w naszych dziejach niespotykaną profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości” – napisał Jarosław Kaczyński.

„To dzięki takim właśnie dającym w czasie próby świadectwo miłości wiary i ojczyzny postawom postawiliśmy tamę temu nihilistycznemu szaleństwu” – ocenił.

Kaczyński dziękował również uczestnikom Zjazdu Klubów „Gazety Polskiej” za ich „ofiarne zaangażowanie i pełną poświęcenia pracę w trakcie kampanii prezydenckiej”.

Ocenił, że druga fala pandemii koronawirusa może odsuwać w cień wydarzenia z lata, jednak nie możemy zapominać, że to „wielkie strategiczne zwycięstwo zapewniło obozowi Zjednoczonej Prawicy możliwość realizowania programu i budowania polskiej wersji państwa dobrobytu”.

„Przed nami wiele wielkich wyzwań, które, tak jak poprzednie, wymagać będą od nas mobilizacji, zaangażowania, ofiarności i samozaparcia. Będziemy bowiem jako obóz wierności wierze i Polsce atakowani z różnych stron na wiele sposobów. Atakowani tym gwałtowniej, im większe będą nasze sukcesy w budowaniu sprawiedliwej i solidarnej Polski, silnej duchem i gospodarką, suwerennej, realizującej nasze polskie interesy Rzeczypospolitej” – napisał wicepremier.

Zwrócił się także do klubów „jako wypróbowanych przyjaciół” z prośbą o dalsze wsparcie, o to, by nie ustawali w swojej działalności, w wysiłkach na rzecz pomyślności naszej ojczyzny.

„Brońmy Polski, brońmy tego wszystkiego, co ją i nas tworzy, by ona dalej trwała i była prawdziwym domem dla przyszłych pokoleń Polek i Polaków. Proszę przyjąć moje najserdeczniejsze pozdrowienia” – podkreślił Kaczyński.(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top