News

Kaczyński do opozycji: Demonstracje, które popieraliście kosztowały życie wielu osób. Macie krew na rękach [Video]

kaczyński sejm czarzasty macie krew na rękach opozycja

Wszystkie demonstracje, które popieraliście kosztowały życie wielu osób; macie krew na rękach, dopuściliście się zbrodni; jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedzieć – mówił do opozycji wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podczas wieczornych obrad Sejmu szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski poinformował, że wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty (Lewica) podczas protestu przeciwko zaostrzaniu prawa aborcyjnego „został pobity przez policję” i zatrzymany. Z kolei posłanka KO Monika Wielichowska przekazała, że policja naruszyła jej nietykalność cielesną i złamała jej legitymację poselską.

Do tych informacji odniósł się wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński. „Najpierw to łaskawie zdejmijcie te błyskawice SS-mańskie, to po pierwsze. Po drugie, wszystkie te demonstracje, które żeście popierali (…) kosztowały życie już wielu osób. Macie krew na rękach, łamiecie art. 165 (Kodeksu karnego – PAP)” – powiedział prezes PiS.

„Nie powinno was być w tej izbie. Dopuściliście się zbrodni” – oświadczył wicepremier.

W odpowiedzi na wystąpienie Kaczyńskiego, politycy opozycji zaczęli skandować: „Będziesz siedział”.

„Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedzieć” – odpowiedział prezes PiS.

Sytuację dotyczącą Włodzimierza Czarzastego opisała na briefingu w Sejmie rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska, która razem z nim próbowała wejść do Sejmu po powrocie z demonstracji Strajku Kobiet.

Nowacka o wypowiedzi Kaczyńskiego

Posłanka KO Barbara Nowacka zapowiedziała w środę w Sejmie złożenie zawiadomienia do prokuratury ws. wypowiedzi wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. „Nie damy się obrażać. Nie mamy krwi na rękach” – mówiła Nowacka.

Film z posiedzenia Sejmu

2 komentarze

2 Comments

 1. Anonim ale nie gal

  19 listopada 2020 at 08:01

  „Jeżeli w Polsce będzie praworządność, to wielu z was będzie siedzieć” – odpowiedział prezes PiS.
  To jak na prawde jest, jest ta praworzadnosc czy nie??

 2. kriss

  22 listopada 2020 at 11:18

  Zgadzam się z tą wypowiedzią – nie patrząc, kto jest jej autorem. Pod względem epidemiologicznym, każdy masowy protest (wszystko jedno, czy za aborcją, czy w obronie korników itp.) jest igraniem z ludzkim życiem i zdrowiem. I wszyscy, którzy to wspierają, mają krew na rękach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top