Poradnik

Karta kredytowa z równą spłatą – poznaj kartę ratalną

karta kredytowa ratalna
Uroczystości rodzinne, urlopy czy po prostu zepsuty sprzęt RTV/AGD w domu to jedne z wielu powodów, dla których warto mieć pod ręką kartę ratalną. Pozwala ona w wygodny sposób pokryć niespodziewane wydatki, a jednocześnie niesie ze sobą wiele profitów, np. okres bezodsetkowy czy zawsze równą kwotę do spłaty, niezależnie od wydanych w ramach limitu pieniędzy.

Kupuj dogodnie – spłacaj, jak ci wygodnie

Dotąd zapewne spotykałeś się z ofertami banków, które opierały się na zasadzie, że więcej oddajesz niż pożyczasz. Czasem więc bardziej opłacalnym rozwiązaniem było pożyczenie gotówki od rodziny czy przyjaciół. Teraz, gdy pojawią się niespodziewane wydatki, możesz spać spokojnie. Santander Consumer Bank – bank od kredytów – stworzył właśnie pierwszą kartę ratalną ze stałą spłatą i okresem bezodsetkowym.

Karta kredytowa Comfort Plus ze stałą spłatą to idealne koło bezpieczeństwa w przypadku, gdy masz ochotę zaszaleć, wybrać się na urlop, zrobić prezent bliskim, przeprowadzić naprawy w domu, wymienić meble, sprzęty AGD/RTV czy garderobę. Karta kredytowa z równą spłatą to możliwość realizowania własnych potrzeb bez obaw o to, że kwota zobowiązania wzrośnie.

Pożyczaj i oddawaj na jasnych zasadach

Zasady korzystania z karty ratalnej są bardzo proste. Na początku ustalany jest jeden z siedmiu limitów do twojej dyspozycji. Może to być wartość od 1000 zł – 2000 zł do 8 100 zł – 10 000 zł miesięcznie. Każdemu limitowi przypisana jest odrębna kwota spłaty minimalnej. Stawka do spłacenia pozostaje stała bez względu na to, ile pieniędzy wydasz z przyznanego ci limitu.

Posłużmy się przykładem. Twój limit na karcie ratalnej wynosi 2100 zł – 3000 zł miesięcznie. Jest to drugi próg – kwota stałej spłaty minimalnej to w tym przypadku 150 zł miesięcznie. Niezależnie od tego, czy w danym miesiącu wydałeś z karty 500 zł, 2000 zł czy 3000 zł, twoja kwota do spłaty się nie zmieni i zawsze będzie wynosić 150 zł plus odsetki po okresie bezodsetkowym.

Wyjątek stanowi sytuacja, gdy zadłużenie na karcie jest mniejsze niż twoja kwota stałej spłaty minimalnej. Spłacasz wtedy jedynie kwotę faktycznego zadłużenia wraz z odsetkami, gdy upłynie już okres bez nich.

Miesięczny koszt karty to 15 zł. Kwota ta jest jednak zwracana w przypadku, gdy zrealizujesz transakcje bezgotówkowe za minimum 1000 zł. Karta ratalna daje też możliwość wypłaty gotówki, co z pewnością ułatwi zakupy w miejscach, gdzie trudniej o płatność za pomocą terminalu. Karta kredytowa Comfort Plus ze stałą spłatą to również szansa śledzenia swoich wydatków przez bankowość internetową oraz bankowość mobilną. Dzięki temu oraz przewidywalności miesięcznych obciążeń znacznie łatwiej zarządzać domowym budżetem. Bez względu na to, ile wydasz w ramach przyznanego limitu, kwota do spłaty nie wzrośnie – w dzisiejszych czasach taka pewność jest nie do przecenienia.

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top