News

KAS wykryła papierosy i alkohol na bazarze w Przemyślu

przemyt alkohol papierosy przemyśl kas
fot. KAS

Ponad tysiąc paczek papierosów i 50 butelek alkoholu zabezpieczyli funkcjonariusze KAS podczas kontroli bazaru w Przemyślu na Podkarpaciu – poinformowała PAP w środę rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Rzeczniczka dodała, że ponad tysiąc paczek papierosów oraz 50 butelek alkoholu bez polskich znaków akcyzy znajdowało się na stoisku należącym do obywatelki Polski. „Towar został zabezpieczony do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu” – zaznaczyła Chabowska.

Z nielegalnym towarem zatrzymany został także jeden z pasażerów pociągu relacji Kijów-Przemyśl. Jak podkreśliła rzeczniczka, 36-letni obywatel Ukrainy podczas kontroli pociągu nie zgłosił żadnych towarów ani bagaży.

„Gdy mężczyzna opuszczał pociąg na stacji w Przemyślu, funkcjonariusze zauważyli, że podróżny posiada jednak przy sobie bagaże. Jak się okazało, miał w nich ukryte 590 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy” – podkreśliła.

Wobec podejrzanego o przemyt mężczyzny wszczęte zostało postępowanie karne-skarbowe. Na poczet grożącej kary grzywny zabezpieczona została kwota 3 tys. zł.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top