News

KAS zarekwirowała 6 nielegalnych automatów do gier hazardowych w Tarnobrzegu

automat do gier hazard tarnobrzeg kas
fot. KAS

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zabezpieczyli w Tarnobrzegu sześć nielegalnych automatów służących do gier hazardowych – poinformowała w czwartek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie Edyta Chabowska.

Nielegalne automaty zostały ujawnione podczas kontroli jednego z lokali w Tarnobrzegu. „W sumie zabezpieczono sześć nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz gotówkę w wysokości 6,7 tys. zł. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy KAS eksperymenty procesowe potwierdziły hazardowy charakter urządzeń” – podkreśliła rzeczniczka.

Automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu.

Chabowska przypomniała, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna, w tym kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat trzy, albo obie te kary łącznie. „Organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu grozi również kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego nielegalnego automatu” – powiedziała.

Jak zaznaczyła rzeczniczka rzeszowskiej IAS, przestępstwo karne-skarbowe popełnia także osoba, która uczestniczy w nielegalnych grach hazardowych. „Czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych” – dodała Chabowska.

Podkarpacka KAS prowadzi kampanię edukacyjną skierowaną do szkół pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć”. Jak powiedziała rzeczniczka, akcja ma przede wszystkim zwrócić uwagę na kwestie takie jak uzależnienie, problemy finansowe czy wyizolowanie społeczne, które wynikają z nadmiernego korzystania z gier hazardowych wśród dzieci i młodzieży.

„Do akcji dołączyło już 110 szkół z naszego województwa. Spotkania prowadzone są z uczniami klas 7. i 8. szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Jej odbiorcami są także rodzice i nauczyciele” – powiedziała.

Od początku roku podkarpacka KAS zarekwirowała blisko 400 nielegalnych automatów do gier hazardowych.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top