News

KAS zatrzymała 9 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych

kas straż graniczna automat do gier
fot. KAS

Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zatrzymali wspólnie ze Strażą Graniczną (SG) 9 nielegalnych automatów służących do gier hazardowych.

Od początku roku podkarpacka KAS zabezpieczyła ponad 300 tego typu urządzeń.

Funkcjonariusze prowadzili działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu na terenie Sanoka i Brzozowa.

Podczas kontroli trzech lokali zabezpieczono 9 nielegalnych automatów do gier hazardowych. Przeprowadzone przez funkcjonariuszy KAS eksperymenty procesowe potwierdziły hazardowy charakter urządzeń. Automaty zostały zabezpieczone do dalszego postępowania prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu.

Tylko na terenie powiatów jasielskiego, krośnieńskiego i sanockiego, od początku roku funkcjonariusze KAS zatrzymali blisko 40 automatów do gier działających niezgodnie z ustawą o grach hazardowych. W skali całego województwa liczba zatrzymanych przez KAS nielegalnych automatów przekroczyła 300 urządzeń.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że osobom odpowiedzialnym za urządzanie i prowadzenie nielegalnych gier hazardowych grozi odpowiedzialność karna: kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie te kary łącznie.

Organizatorowi nielegalnych gier, a także właścicielowi lokalu grozi również kara pieniężna w wysokości 100 tysięcy złotych od każdego nielegalnego automatu.

Przestępstwo karne skarbowe popełnia także osoba, która uczestniczy w nielegalnych grach hazardowych. Czyn taki zagrożony jest karą grzywny do 120 stawek dziennych.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top