News

Kiedy będzie obniżka stóp procentowych? Prezes NBP odpowiada

stopy procentowe obniżka kiedy

Przy szybkim spadku inflacji do poziomu jednocyfrowego będzie przestrzeń do obniżenia stóp – powiedział na konferencji prasowej prezes NBP Adam Glapiński.

„W miarę tego jak będziemy schodzić z inflacją, pojawi się przestrzeń do obniżania stóp. Jak inflacja będzie szybko schodzić z tego poziomu co mamy, 16 proc., do tego poziomu jednocyfrowego, z tarczą i bez cen regulowanych do 3 proc, ze wzrostem cen regulowanych do 6-7 proc., to będzie przestrzeń do obniżania stóp, bo nie będziemy chcieli cisnąć gospodarki, nie będzie potrzeby” – powiedział Glapiński.

Obniżka stóp procentowych jest możliwa w połowie roku, ostatnim kwartale przyszłego roku – poinformował na konferencji prasowej prezes NBP Adam Glapiński.

„Są chwilowe niedogodności, przyjmujemy ten kryzys energetyczny, dajemy sobie radę (…). Być może połowa roku, ostatni kwartał przyszłego roku będziemy obniżać stopy – to będzie oznaczało, że przezwyciężamy problemy, za które jesteśmy odpowiedzialni, to jest realne i każdy kto spojrzy na dane to potwierdzi” – powiedział prezes NBP.

W październiku możliwy jest albo brak zmiany poziomu stóp procentowych albo wzrost o 25 pb. – ocenił na konferencji prasowej prezes NBP Adam Glapiński.

„W październiku możliwy jest albo brak zmiany poziomu stóp procentowych albo wzrost o 25 pb.” – powiedział Glapiński.

(PAP Biznes)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top