Turystyka

Kiedy otwarcie zagrody garncarskiej w Medyni Głogowskiej po rewitalizacji?

medynia głogowska zagroda garncarska
Fot. Barbara Kozłowska

Na listopad planowane jest otwarcie zagrody garncarskiej w Medyni Głogowskiej po rewitalizacji. Właśnie dobiegają końca prace budowlane.

Dwie stare drewniane chaty zostały wkomponowane w nowoczesną zabudowę. Będą w nich ponownie pokazywane eksponaty związane z tym rzemiosłem, a w nowych budynkach będą się odbywały warsztaty, mieszczą się też sale wystawiennicze.

Budynki łączy drewniany pomost, w który wkomponowana została makieta o wymiarach dwa na cztery metry. Przedstawia zasięg dawnego zagłębia garncarskiego obejmującego Medynię Głogowską i Medynię Łańcucka, Pogwizdów i Zalesie opowiada Małgorzata Wisz Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury i Rekreacji w Czarnej.

Projekt dofinansowany z funduszy unijnych obejmuje budowy uliczki garncarskiej im. im Władysławy Prucnal, rzeźbiarki pracującej w glinie. Biegnący obok zagrody deptak prowadzi do najciekawszych miejsc, czyli jej galerii, warsztatów garncarskich oraz kościoła z ceramicznymi mozaikami. Chcemy w ten sposób promować całe zagłębie garncarskie – dodaje Małgorzata Wisz.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top