Inwestycje

Klinika Neurologii Dziecięcej i Pediatrii w KSW nr 2 w Rzeszowie wyremontowana

neurologia dziecięca pediatria rzeszów ksw2
fot. PUW w Rzeszowie

Rzeszów. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie otwarto po remoncie jedyną na Podkarpaciu Klinikę Neurologii Dziecięcej i Pediatrii.

Klinika Neurologii i Pediatrii w KSW Nr 2 w Rzeszowie to kluczowy i jedyny ośrodek w wojewódzkie podkarpackim zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób ośrodkowego układu nerwowego, obwodowego układu nerwowego, chorób neurologicznych, chorób mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów dzieci od pierwszego miesiąca do 18 roku życia. Do Kliniki trafiają pacjenci z całego województwa.

Klinika po modernizacji zmieniła swój wygląd, to obecnie 25 łóżkowy, wysokospecjalistyczny ośrodek, 12 sal podzielonych na odcinki na dzieci w wieku 0-3 lat, 4-9 lat i 10-18 lat. Klinika posiada jedną izolatkę z dostępem do węzła sanitarnego, 7 sal dwu łóżkowych, 5 sal trzy łóżkowych, 4 sale z dostępem do własnej łazienki.

Dla najciężej chorych powstały dwie dobrze wyposażone sale intensywnego nadzoru z pełnym monitorowaniem małych pacjentów za pomocą nowo zakupionej nowoczesnej aparatury medycznej.

Każda z sal wyposażona jest w telewizor, część pomieszczeń jest klimatyzowanych. Ponadto klinika posiada: gabinet do wykonywania badań EEG na aparacie Micromeg, gabinet do jego opisów, 2 gabinety lekarskie, dwa gabinety Psychologa, gabinet Konsultacyjny, gabinet Badań wyposażony w aparaturę dla dzieci niedosłyszących – ROBUST, pokój dla Rodzica z dostępem do aneksu kuchennego, pomieszczenie przeznaczone na świetlicę/szkołę.

Łączna suma przedsięwzięcia wynosiła 10 764 237,26 zł, inwestycja ta została sfinansowana z budżetu województwa podkarpackiego w kwocie 10 845 263,27 zł i środków własnych szpitala 81 026,01 zł.

źródło: PUW Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top