Inwestycje

Kolbuszowa: trwa przebudowa kilku ulic za prawie 10 mln zł

kolbuszowa przebudowa dróg ulic
Fot. Gmina Kolbuszowa

Kolbuszowa/Remonty dróg. W Kolbuszowej prowadzone są przebudowy ulic – Wiktora, Ruczki, Żytniej i Przemysłowej.

Po zakończeniu prac jazda po mieście będzie bezpieczniejsza. Ich łączny koszt to kwota prawie 10 mln zł.

Ul. Przemysłowa zyska nowa nawierzchnię, chodnik i oświetlenie. Zakres remontu obejmuje przebudowę sieci kanalizacji deszczowej i przewodów sieci wodociągowej, wykonanie kanału technologicznego, przebudowę sieci elektroenergetycznej.

Drogowcy pracują również na ul. Żytniej, gdzie roboty prowadzone są na odcinku od ul. Fabrycznej do ul. Rolnika. Ulica będzie mieć nową nawierzchnię i oświetlenie, powstanie chodnik, odcinek pieszo-rowerowy oraz 8 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Przebudowane zostaną istniejące zjazdy oraz wykonane odwodnienie drogi i kanału technologicznego. Prace inwestycyjne zakończą się w październiku.

Kolejne modernizowane ulice to Ruczki i Wiktora. Tuaj remont potrwa dłużej, bo do końca grudnia 2023 r. Realizowana inwestycja polega na przebudowie odcinka ulicy Wiktora od firmy Piast w kierunku linii kolejowej oraz na budowie nowego odcinka drogi, która będzie przedłużeniem ul. ks. Ruczki. Łączna długość inwestycji to około 580 m. Odcinek będzie miał nawierzchnię z betonu asfaltowego, jednostronne ciągi pieszych oraz oświetlenie.

źródło: Gmina Kolbuszowa

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top