Biznes

Koncerty plenerowe możliwe od 4 czerwca. Od dzisiaj imprezy w pomieszczeniach

Koncerty plenerowe możliwe od 4 czerwca. Od dzisiaj imprezy w pomieszczeniach 1

Możliwość organizowania koncertów plenerowych od 4 czerwca z udziałem do 250 osób (bez uwzględnienia osób w pełni zaszczepionych) pod warunkiem udostępnienia widzom jedynie 50% miejsca na widowni zakłada nowelizacja rozporządzenia Rady Ministrów z 25 maja 2021 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

Nowelizacja ukazała się już w Dzienniku Ustaw i weszła w życie.

„Zgodnie z rozporządzeniem od 4 czerwca 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców […] oraz przez inne podmioty działalności twórczej związanej z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki […] jest dopuszczalne na otwartym powietrzu, pod warunkiem:

– udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, z tym że nie więcej niż 50% liczby miejsc, a w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m pomiędzy widzami lub słuchaczami oraz udziału w wydarzeniu nie więcej niż 250 osób

– zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze realizowali nakaz zakrywania ust i nosa […]

– zapewnienia, aby widzowie lub słuchacze nie spożywali napojów lub posiłków” – czytamy rozporządzeniu.

Do limitu osób nie wlicza się osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Możliwe będzie także organizowanie imprez w pomieszczeniach. Od dzisiaj do 5 czerwca 2021 r są one dopuszczalne pod warunkiem:

– udostępnienia widzom lub słuchaczom co drugiego miejsca na widowni, ale nie więcej niż 50% liczby miejsc, a w przypadku gdy nie ma wyznaczonych miejsc konieczne jest zachowanie 1,5-metrowego dystansu i zapewnieniu by na 1 osobę przypadało 15 m2 powierzchni

– wypełniania obowiązku zakrywania ust i nosa

– zakazu wnoszenia napojów i posiłków

Możliwe jest organizowanie bibliotekom spotkań i wydarzeń pod warunkiem udziału w nich nie więcej niż 15 osób, zachowaniu 1,5 – metrowej odległości między uczestnikami, zakrywania nosa i ust oraz zakazu konsumpcji.

Jednocześnie podczas meczów towarzyskich polskiej kadry narodowej z reprezentacją Rosji (1 czerwca we Wrocławiu) i z reprezentacją Islandii (8 czerwca 2021 r. w Poznaniu) widzom udostępnionych ma zostać 50% miejsc dla publiczności, co drugie miejsce na widowni.

Zmiany dotyczą też sposobu odbywania kwarantanny. Zwolnione z niej zostaną osoby, które przedstawią funkcjonariuszowi Straży Granicznej negatywny wynik testu na obecność SARS-COV-2, wykonanego po przylocie do Polski, na terenie lotniska, przed odprawą graniczną. Wynik testu będzie można przedstawić w języku polskim bądź angielskim.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top