Turystyka

Kończy się era taniego latania, podróże będą droższe, a loty częściej odwoływane

tanie loty bilety samolot

Bilety lotnicze będą o wiele droższe, a odwoływanie lotów stanie się nowym standardem, twierdzi w najnowszym raporcie firma ubezpieczeniowa Allianz Trade.

„Jeżeli samolot nie jest wystarczająco wypełniony, przewoźnicy wolą po prostu odwołać lot” – mówi Johan Geeroms, dyrektor ds. ubezpieczenia ryzyka w krajach Beneluksu w Allianz Trade cytowany przez belgijski dziennik „Het Nieuwsblad”.

Dzięki niskiej cenie ropy, a także wzrostowi popularności tanich przewoźników, cena biletu lotniczego w Europie spadła w okresie od maja 2014 r. do maja 2020 r. o 39 procent, przypomina ubezpieczyciel. To już jednak przeszłość.

Z opublikowanego przez ubezpieczyciela raportu wynika, iż do końca 2022 r. bilety lotnicze będą droższe o 21 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

„Może być drożej, ponieważ linie lotnicze chcą utrzymać swoje marże przy rosnących cenach ropy oraz kosztach osobowych” – czytamy w badaniu. Dodatkowo ceny biletów windować będzie polityka klimatyczna Unii Europejskiej.

To jednak nie koniec złych wiadomości. Analitycy Allianz Trade oceniają, że przewoźnicy coraz częściej będą odwoływać swoje loty. Johan Geeroms z niderlandzkiego oddziału ubezpieczeniowego giganta powiedział „HN”, że linie będą to czynić z przyczyn finansowych.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top