News

Konferencja Europa Karpat 2022 na Zamku w Krasiczynie

europa karpat konferencja 2022 krasiczyn zamek
Fot. Jeremiasz Jankowiak

Trwa 32 międzynarodowa konferencja Europa Karpat na zamku w Krasiczynie. Jej inicjatorem jest Marek Kuchciński, przewodniczący Sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych.

Głównymi założeniami wydarzenia jest m.in. przybliżanie i rozwój współpracy, wymiana informacji oraz formułowanie wspólnych postulatów – przekonuje marszałek Kuchciński.

Podczas wydarzenia politycy, przedsiębiorcy, samorządowcy i naukowcy z dziesięciu państw w tym Polski, Węgier, Ukrainy, oraz Gruzji rozmawiali o wspólnych działaniach na rzecz rozwoju nie tylko Karpat, ale całej Europy Środkowo-Wschodniej.

Na trwającej 32 międzynarodowej konferencji Europa Karpat odniósł się do obecnej sytuacji na Ukrainie wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki: Mieszkańcy Polski i Karpat powinni być czujni i obserwować rozwój sytuacji.

Następnie dodał, że dzisiejsze spotkanie parlamentarzystów służy temu, aby przekonać Unię Europejską, że tylko solidarność może uratować pokój, tylko stanowcze przeciwstawienie się agresji ze strony wszystkich uczestników tej konferencji i państw które reprezentują może zapewnić pokój i bezpieczeństwo.

Prawie 30 wyróżnień i odznaczeń resortowych wręczył Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin na Zamku w Krasiczynie.

W trakcie trwania międzynarodowej konferencji Europa Karpat zostali wyróżnieni twórcy i animatorzy kultury z woj. podkarpackiego.

Wiceminister Jarosław Sellin nie ukrywał zadowolenia z wręczenia najwyższych nagród, jakimi dysponuje ministerstwo.

Gloria Artis to nagroda zasłużonych dla kultury polskiej nie tylko dla twórców, ale też tych, co ją rozpowszechniają – dodał wiceminister.

Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymał Narcyz Piórecki dyrektor Arboretum w Bolestraszycach, natomiast Brązowy Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” otrzymał m.in. Jan Musiał polski polityk i samorządowiec.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top