News

Konrada Fijołka rozmowy o zwierzętach, ich prawach i opiece nad nimi

konrad fijołek rzeszów kampania wybory prezydent
Fot. Małgorzata Tracz / Twitter

Dzisiejsza konferencja prasowa Konrada Fijołka zamieniła się w spotkanie miłośników zwierząt, wspólny spacer i rozmowy o czworonożnych mieszkańcach miasta. Efektem tego spotkania będą konkretne rozwiązania, ułatwiające życie zwierząt w mieście.

Po konferencji idziemy na spacer i będziemy rozmawiać o prawach zwierząt, o wyzwaniach, których jest dużo – zapowiedział Konrad Fijołek, kandydat na Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Są tu osoby i środowiska, które na co dzień zajmują się prawami zwierząt, pracą ze zwierzętami, opieką nad nimi i tak naprawdę edukowaniem wszystkich nas w tym zakresie… Fundacja Felineus, nasze stowarzyszenie Viva, rozmawialiśmy też z panią Haliną Derwisz ze schroniska naszego, którą na pewno odwiedzimy. Są tu miłośnicy zwierząt różnych nie tylko tych domowych – zaznaczył Konrad Fijołek.

Do rozmów o zwierzętach, ich prawach i opiece nad nimi włączyli się Małgorzata Tracz – posłanka na Sejm RP i przewodnicząca Partii Zielonych i Wojciech Kubalewski – przewodniczący Partii Zielonych.

Małgorzata Tracz zaznaczyła, że te rozmowy o zwierzętach z mieszkańcami i fundacjami są dowodem na to, że Konrad Fijołek całościowo myśli o mieście. O wszystkich mieszkańcach, także tych czworonożnych.

Doceniła pomysł parków dla psów, potrzebnych dla czworonogów i dla ich właścicieli, ale także dla osób, które wolą spacerować po parku bez towarzystwa zwierząt. Doceniła też pomysł eko-patrolu, czyli wydzielenia ze straży miejskiej patrolu, który będzie dbał o zwierzęta domowe i dzikie.

Pan Konrad tak naprawdę ma konkretny program, jeśli chodzi o czworonogi, jeśli chodzi o zwierzęta w mieście – podkreśliła Małgorzata Tracz.

Ten program nie ogranicza się tylko i wyłącznie do zrobienia sobie zdjęcia w schronisku, jak minister Warchoł, kiedy głosowało się w Sejmie przeciwko „Piątce dla zwierząt,”, czyli projektowi, który miał rozszerzyć ochronę zwierząt w Polsce… Tutaj mamy konkretny program, a nie hipokryzję i jedno zdjęcie – dodała.

My jako Zieloni, od początku wspieramy Konrada Fijołka i będziemy wspierać niezależnie czy wybory odbędą się w maju, czy w czerwcu – zaznaczyła posłanka.

Będziemy mocno pomagać, bo hipokryzją Prawa i Sprawiedliwości jest to, że gdy wiedzą, że przegrywają, że nie mają dobrego kandydata, to stosują taki już znany tryb – trzeba anulować, bo przegramy.

Mamy spore doświadczenie, widzimy jak kandydaci z okazji różnych kampanii wyborczych, opowiadają rozmaite ciekawe rzeczy, które następnie nigdy nie mają miejsca – powiedział Wojciech Kubalewski.

Nasze odczucie w stosunku do Konrada Fijołka jest takie, że to nie jest farbowany lis. On od dawna dba i myśli o sprawach miasta.

Głos zabrała także przedstawicielka stowarzyszenia Ostra Zieleń i podziękowała Konradowi Fijołkowi za wysłuchanie młodych, podkreślając jednocześnie jak ważny w kwestii zwierząt, jest wymiar edukacyjny.

Wierzymy, że takie parki dla zwierząt będą miały wartość edukacyjną. Dzieci będą mogły zobaczyć jak opiekować się zwierzętami, nauczyć się obcowania z nimi, a także będą wiedziały, że to nie są zabawki, przedmioty, to nie jest nietrafiony prezent na święta.

Ruszamy na spacer! – zachęcił Konrad Fijołek po konferencji.

A wszystkich Państwa zapraszam 2 maja do Parku Papieskiego, będziemy sadzić drzewa.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top