News

Koronawirus: Kolejne zakażenia. Zmarła siódma osoba

koronawirus przypadki śmierć

Zakażenie koronawirusem wykryto u kolejnych 16 osób. Liczba potwierdzonych przypadków w Polsce wzrosła do 563 – podało w niedzielę w południe Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał też, że w szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem; to 43-letni mężczyzna.

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą pięciu osób z woj. lubelskiego, czterech osób z woj. małopolskiego, trzech osób z woj. dolnośląskiego, dwóch osób z woj. podkarpackiego oraz po jednej osobie z woj. pomorskiego i opolskiego.

Resort przekazał, że w szpitalu w Radomiu zmarła siódma osoba zakażona koronawirusem. „To 43-letni mężczyzna, który był w stanie ciężkim. Diagnoza lekarzy wskazuje na śmierć z powodu zakażenia koronawirusem” – podało MZ.

W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 563. Siedem z tych osób zmarło.(PAP)

Aktualizacja 13:10

Badania potwierdziły kolejne dwa przypadki zakażenia koronawirusem w województwie podkarpackim.

Jak informuje Małgorzata Waksmundzka-Szarek -rzecznik prasowy Wojewody to mężczyzna w sile wieku z powiatu jasielskiego oraz młoda kobieta z powiatu leżajskiego.

Obie osoby przebywają w ścisłej kwarantannie. W sumie mamy w naszym regionie 28. potwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. (PR Rzeszów)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top