News

Koronawirus: Potwierdzony przypadek z pow. stalowowolskiego

koronawirus stalowa wola

Ministerstwo zdrowia poinformowało w poniedziałek po południu o potwierdzeniu kolejnych ośmiu przypadków koronawirusa w Polsce. Łączny bilans to 692 osoby, osiem z nich zmarło.

Nowe potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych przypadki dotyczą dwóch osób z woj. dolnośląskiego, dwóch z woj. łódzkiego, dwóch z woj. zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. lubelskiego i podkarpackiego.

Po południu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono kolejny – 30. przypadek zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim. Chory to starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, który aktualnie jest hospitalizowany – poinformowała rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka Szarek.

Pod nadzorem pozostaje ponad 6,5 tysiąca osób, tyle samo objętych jest kwarantanną, hospitalizowanych jest 70 osób. Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano ponad 1200 testów (PAP i PR Rzeszów)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top