Biznes

Krośnieński Holding Komunalny udostępnia słowakom know-how zarządzaniem odpadami

khk krośnieński holding komunalny słowacja
fot. UM Krosno

Krosno/Krośnieński Holding Komunalny. Kilkuosobowa delegacja ze słowackiego miasta Humenné oraz koszyckiej firmy Kosit przyjechała do Krosna.

Zwiedzili Regionalne Centrum Odzysku Odpadów i rozmawiali z władzami Krosna oraz Krośnieńskiego Holdingu Komunalnego (KHK) o pomyśle na efektywne zagospodarowanie odpadów.

Celem wizyty słowackiej delegacji z miast Humenne i Koszyce było zwiedzenie krośnieńskiej instalacji do mechaniczno-biologicznego przetwarzania odpadów komunalnych, poznanie wdrożonych w niej rozwiązań i technologii, a także całego systemu zagospodarowania odpadów komunalnych, jaki prowadzi i promuje Krośnieński Holding Komunalny oraz Regionalne Centrum Odzysku Odpadów w Krośnie.

Goście ze Słowacji zwiedzili część mechaniczną i biologiczną instalacji, w tym linię sortowniczą oraz hermetyczne bioreaktory, a także krośnieński Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Delegacja ze Słowacji jest już kolejną grupą, która przyjechała do Krosna specjalnie po to, zwiedzić krośnieńską instalację przetwarzania odpadów komunalnych, która jest uznawana za jedną z najnowocześniejszych w województwie podkarpackim i w kraju.

źródło: UM Krosno

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top