News

Krosno: powstanie Dzienny Dom „Senior+”. Będzie bogata oferta zajęć

krosno dom seniora

Krosno. Przy ul. Czajkowskiego 38, w budynku dawnego ośrodka rehabilitacyjnego, powstanie Dzienny Dom „Senior+”.

Seniorzy pod okiem instruktorów terapii i fizjoterapii będą mogli skorzystać z bogatej oferty zajęć.

Miasto na swój koszt podjęło się wyremontowania i dostosowania pomieszczeń do potrzeb seniorów.

Celem utworzenia Dziennego Domu „Senior+” w Krośnie jest zapewnienie wsparcia dla mieszkańców Krosna w wieku 60+ w ich codziennym funkcjonowaniu, zapewnienie im opieki, pomoc w utrzymaniu kondycji psychofizycznej, zwiększenie aktywności ruchowej, odkrywanie i rozwijanie zainteresowań, poszerzenie i zdobywanie wiedzy oraz zaspokajanie potrzeb kulturalnych.

Będzie to placówka dziennego pobytu oferująca pomoc osobom starszym, które ze względu na wiek, chorobę, niepełnosprawność lub poczucie osamotnienia wymagają wsparcia, a także pozytywnie wpłynie na poprawę codziennego funkcjonowanie tych osób.

Miasto pozyskało dotację na wyposażenie Dziennego Domu „Senior +”. Środki w kwocie ponad 270 tysięcy złotych zostały przyznane w ramach Programu wieloletniego „Senior +” na lata 2021-2025, edycja 2024.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na zakup, między innymi: mebli, sprzętu do utrzymania lub zwiększenia aktywności ruchowej, rehabilitacji i kinezyterapii seniorów, sprzętu gospodarstwa domowego oraz akcesoriów do prowadzenia zajęć o charakterze edukacyjnym, integracyjnym i terapii zajęciowej.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top