Poradnik

Kryptowaluty – jak zacząć?

kryptowaluta bitcoin

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób zaczyna interesować się tematem kryptowalut. Co trzeba zrobić, aby zacząć swoją przygodę z walutą kryptograficzną? Na co zwrócić uwagę, a czego się wystrzegać? Wszystkich chętnych, którzy są zainteresowani tematem kryptowalut, zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem.

Czym tak właściwie jest kryptowaluta?

Kryptowaluta, czyli inaczej wirtualna moneta to nic innego jak rodzaj zasobu cyfrowego. Dzięki temu, że jest on oparty na systemach kryptograficznych, może funkcjonować jako waluta. Kryptowaluta to system, który charakteryzuje się tym, że informacje o stanie posiadania przechowywane są w jednostkach umownych. Systemy kryptograficzne są bardzo podobne do bankowości internetowej, jednak istnieje między nimi istotna różnica, mianowicie to, że systemy kryptograficzne nie posiadają centralnego organu, który nimi zarządza. Kryptowaluty oparte są na tzw. blockchainie. Za jego pomocą możliwa jest weryfikacja poprawności transakcji, jej uwierzytelnianie, a także przechowywanie informacji o numerach i saldach kont osób, które są jego użytkownikami. Jak zacząć korzystać z wirtualnej kryptowaluty? Pierwszym krokiem w tym kierunku jest założenie własnego portfela, dzięki temu możesz określić kwotę, a następnie wpisać adres konta odbiorcy, by finalnie przelać pieniądze, tym samym dokonując transakcji. Brzmi znajomo? Oczywiście, że tak. W końcu, gdy korzystamy z banku, wygląda to dokładnie tak samo.

Jak działa bitcoin?

Sieć bitcoina cechuje się brakiem centralnego serwera, który go utrzymuje. Istotną rzeczą jest fakt, iż wszelkie transakcje nimi wykonywane są w pełni anonimowe. Oczywiście możemy sprawdzić adresy i czas, w jakie zainwestowano daną kwotę, jednak nie wiemy, kto jest właścicielem adresu.

Jak zacząć i na co warto uważać podczas dokonywania naszych pierwszych inwestycji w kryptowaluty?

Każda osoba, która stawia swoje pierwsze kroki w świecie kryptowalut, powinna pamiętać o tym, jak dynamiczny jest rynek kryptowalut. Należy zwrócić uwagę na to, jak bardzo rynek ten różni się od innych znanych nam rzeczy, w które możemy ulokować swoje pieniądze. Każda inwestycja w kryptowaluty niesie ze sobą pewne ryzyko, jednak jeśli mądrze i rozsądnie inwestujemy w nie swoje środki finansowe, nie mamy się czego obawiać. Wszystko zależy od tego ile oraz w jaką kryptowalutę chcemy zainwestować. Warto postawić na sprawdzoną kryptowalutę, jaką jest bitcoin i wybrać giełdę, która jest szybka, sprawdzona, bezpieczna i ma licencję KNF. Przykładem takiej giełdy jest bitclude. Ważne jest, aby regularnie sprawdzać, jak zachowuje się kurs bitcoin. Dokładne monitorowanie oraz analiza może w znacznym stopniu pomóc nam w uzyskaniu planowanego efektu. Zanim w coś zainwestujemy, najlepiej jest zebrać jak największą ilość informacji o danej kryptowalucie, a także prześledzić jej dotychczasowy rozwój. Zamiast zwlekać, lepiej z góry miej określony plan działania. Pomaga to między innymi w sytuacjach stresogennych, gdzie często narażeni jesteśmy na kierowanie się emocjami. Poza tym zwróć uwagę, czy na swoim komputerze nie posiadasz żadnego szkodliwego oprogramowania. Zawsze istnieje możliwość, że możesz paść ofiarą hakera, który wykradnie Twoje hasła do portfela kryptowalutowego.

 

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top