Inwestycje

Łańcut: minister infrastruktury Andrzej Adamczyk o inwestycjach drogowych w regionie

łańcut wschodnia obwodnica

Łańcut/Obwodnica. Deklarowaliśmy jeszcze przed wyborami w 2015 r., że będziemy robili wszystko, żeby każdy region naszego kraju rozwijał się tak samo.

Tak oświadczył w sobotę w Łańcucie minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Sobotnia konferencja w Łańcucie została zorganizowana przy obwodnicy Łańcuta, przebudowanej i oddanej dwa lata temu. Jak zaznaczył Adamczyk, konferencja jest elementem „Trasy dotrzymanego słowa”.

„Jesteśmy na +Trasie dotrzymanego słowa+ przez Prawo i Sprawiedliwość. Dotrzymujemy słowa, bo tak deklarowaliśmy jeszcze przed wyborami 2015 roku, że będziemy robili wszystko, żeby każdy region naszego kraju się rozwijał tak samo. Na inwestycje drogowe zasługują mieszkańcy Łańcuta, Przemyśla, Jarosławia, Sanoka tak samo, jak mieszkańcy Świnoujścia i Dolnego Śląska” – powiedział.

Adamczyk podkreślił, że Polska jest jedna. „Polski A, B, C nie ma. Jeszcze za czasów rządów naszych poprzedników mieliśmy takie głębokie przekonanie, że nie warto inwestować w Polsce B, i wskazywano na takie regiony jak Podkarpacie, Lubelszczyznę, Podlasie, Warmię i Mazury i na wiele innych, które na takie inwestycje musiały zaczekać” – stwierdził.

Szef MI podkreślił, że obecnie można mówić o inwestycjach na Podkarpaciu, takich jak Via Carpatia czy obwodnica Łańcuta. Minister zaznaczył, że od czasu przebudowy obwodnicy nie wydarzył się ani jeden poważny wypadek. „Polskie drogi muszą być bezpieczne, mieszkańcy muszą się czuć komfortowo” – ocenił.

Zdaniem Adamczyka takie lokalne inwestycje nie byłyby możliwe, gdyby nie parlamentarzyści PiS z poszczególnych regionów, którzy lobbują za takimi przedsięwzięciami.

Obecny na konferencji szef KPRM Marek Kuchciński mówił z kolei, że rząd do tej pory przeznaczył na inwestycje drogowe w regionie kilka miliardów złotych. „Pomogliśmy wybudować ponad 1300 km dróg w samym województwie podkarpackim. Plus liczne przejścia i chodniki – te wszystkie inwestycje przede wszystkim pomagają zwiększyć i wzmocnić bezpieczeństwo obywateli i bezpieczeństwo w ruchu samochodowym” – dodał Kuchciński.

W Łańcucie obecny był również sekretarz generalny PiS, poseł Krzysztof Sobolewski. Przypomniał, że w 2018 r. uczestniczył w konferencji, na której mówiono o konieczności przebudowy obwodnicy miasta.

„Ta inwestycja była jednym z punktów +szóstki dla Podkarpacia+. Stoimy teraz tutaj po pięciu latach i widzimy, jak intensywny jest ruch samochodów, pomimo że obok mamy autostradę. To pokazuje tylko jedną rzecz – dla Prawa i Sprawiedliwości Polska jest jedna i inwestycje lokalne są tak samo ważne, jak te inwestycje ogólnokrajowe, jak autostrada czy Via Carpatia” – podkreślił Sobolewski. (PAP)

Wschodnia obwodnica Łańcuta

Budowa wschodniej obwodnicy Łańcuta uzyskała ponad 32 miliony złotych dofinansowania z Rządowego Fundusz Rozwoju Dróg.

Obwodnica powstanie w ciągu drogi wojewódzkiej nr 877, od węzła A4 Łańcut do drogi krajowej nr 94 w Głuchowie.

Obwodnica będzie miała 3,4 km długości. Jej początek przewidziano na istniejącym rondzie na skrzyżowaniu autostrady A4 z drogą wojewódzką nr 877 w miejscowości Wola Dalsza, natomiast koniec na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 94 z ulicą Graniczną na granicy Łańcuta i Głuchowa.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top