Poradnik

Laptop do pracy – jakie akcesoria do niego kupić?

Laptop do pracy – jakie akcesoria do niego kupić? 1

Laptopy mają szereg niekwestionowanych zalet – można je wszędzie ze sobą zabrać, mają naprawdę bardzo dobre parametry, są coraz lżejsze i posiadają wytrzymałe baterie, dzięki czemu doskonale sprawdzają się jako sprzęt wykorzystywany do pracy. Chcąc zwiększyć jego funkcjonalność, można rozważyć zakup kilku akcesoriów. Które są szczególnie warte uwagi?

Powerbank do laptopa

Jednym z akcesoriów do laptopów, który cieszy się obecnie ogromną popularnością, jest powerbank. Urządzenie to pełni funkcję podręcznego źródła zasilania, dlatego okazuje się niezastąpione, gdy komputer nagle się rozładuje lub jego bateria jest na wyczerpaniu, a nie mamy możliwości podłączenia go do gniazdka lub nie zabraliśmy ze sobą ładowarki.

Wybierając powerbank do laptopa, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na pojemność danego modelu, gdyż to od niej w głównej mierze zależy, czy będzie mogli ładować nim swój komputer. W przypadku powerbanków do laptopów, ich pojemność powinna wynosić co najmniej 10 000 mAh, choć w miarę możliwości lepiej zdecydować się na model, w którym wartość ta wynosi 20 000 mAh lub więcej. Przed zakupem warto sprawdzić natężenie prądu wychodzącego z powerbanku – najlepiej, by wynosiło ono co najmniej 2 A.
laptopdopracy_jakieakcesoriadoniegokupic2

Stacja dokująca

Kolejnym akcesorium, które znacząco rozszerzy funkcjonalność naszego laptopa, jest stacja dokująca. Nazywana również replikatorem portów, posiada kilka różnych gniazd i złączy, przez co odczuwalnie zwiększa możliwości komputera. Stacja dokująca to świetna propozycja zwłaszcza dla osób, które często podłączają inne urządzenia do laptopa, na przykład monitor zewnętrzny, drukarkę, skaner czy cokolwiek innego.

Za sprawą dużej liczby portów w stacji nie trzeba ciągle przepinać kabli, więc przenośny komputer staje się niemal tak funkcjonalny, jak jego stacjonarny odpowiednik, zachowując przy tym swoje najważniejsze atuty. Chcesz dowiedzieć się więcej? Dodatkowe informacje oraz wskazówki dotyczące zakupu stacji dokującej do laptopa znajdziesz w tym artykule: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-stacja-dokujaca-co-to-jest-i-jak-dziala-.bhtml.

laptopdopracy_jakieakcesoriadoniegokupic3

Dysk zewnętrzny

Akcesorium, które bardzo często okazuje się przydatne właścicielowi laptopa, jest także dysk zewnętrzny – HDD lub SSD, który pozwala na rozszerzenie przestrzeni dyskowej. Zewnętrzne dyski HDD są z reguły tańsze od modeli SSD, a przy tym mają naprawdę dużą pojemność, dlatego cieszą się sporą popularnością. Co prawda, przesyłanie danych trwa w ich przypadku nieco dłużej i bywają podatne na uszkodzenia, lecz do użytku w bezpiecznych, domowych warunkach sprawdzają się idealnie.

Zewnętrzny dysk SSD natomiast będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób, które zamierzają zabierać go ze sobą, przykładowo do pracy czy w podróż. Modele te są lekkie, a jednocześnie odporne na zmienne warunki środowiskowe oraz uszkodzenia mechaniczne. Ich zaletą jest też fakt, że pracują niemal bezszelestnie. Należy jednak mieć świadomość, że z reguły są one znacznie droższe niż dyski HDD.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

To Top