Turystyka

LOT wznawia połączenia do Indii (Delhi). Uruchomi nową trasę do Mumbaju

polączenie lotnicze warszawa indie delhi mumbaj

We wtorek, 29 marca, po blisko dwuletniej przerwie, LOT wznowi rejsy na trasie Warszawa-Delhi; a 31 maja uruchomi nową trasę z Lotniska Chopina do Mumbaju w Indiach – poinformował w czwartek narodowy przewoźnik.

„Po dwóch latach przerwy, spowodowanej sytuacją pandemiczną w Indiach, LOT wznowił rejsy do Delhi. Połączenie będzie obsługiwane dreamlinerami w wersji 787-8 i 787-9 trzy razy w tygodniu, a od maja – pięć razy w tygodniu” – poinformował LOT w informacji prasowej.

Pierwszy Boeing 787 Dreamliner do stolicy Indii wystartuje we wtorek, 29 marca, o godzinie 18.25. Lot potrwa osiem godzin, w tym czasie samolot pokona ponad 7000 kilometrów.

LOT przekazał, że w maju uruchomiona zostanie trasa pasażerska Warszawa-Mumbaj, dreamliner LOT-u poleci tam 31 maja o godzinie 15.40. Rejs potrwa ok. 8 godzin, w tym czasie samolot pokona ok. 6500 kilometrów. Rejsy do Mumbaju będą się odbywać we wtorki i soboty.

„Indie są jednym z najbardziej egzotycznych kierunków w naszej siatce połączeń. Cieszymy się, że po przerwie związanej z pandemią, nasze dreamlinery mogą znów lądować na lotnisku w Delhi. Zapewnienie bezpośredniego połączenia jest bardzo ważnym elementem zacieśniania współpracy polsko-indyjskiej. To również świetna oferta dla Polaków, którzy wybiorą Indie na swój wakacyjny kierunek. Jestem przekonany, że pasażerowie z Delhi i Mumbaju także docenią połączenie, które w komfortowy sposób umożliwi im dotarcie do wielu miast Europy, a także USA i Kanady” – powiedział cytowany w informacji prasowej prezes PLL LOT Rafał Milczarski.

LOT podkreślił, że Indie są siódmą gospodarką świata i najważniejszym polskim partnerem gospodarczym w Azji Południowej. „Możliwości współpracy możemy upatrywać w branżach, w których polskie firmy przodują. Są to m.in. zielone technologie, rolnictwo i przetwórstwo rolno-spożywcze czy sprzęt medyczny”- przekazano.

W ofercie LOT-u są bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii, Korei Południowej i na Sri Lance. Połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner.

Akcjonariuszami PLL LOT są Skarb Państwa (69,3 proc. udziałów) oraz Polska Grupa Lotnicza (30,7 proc. udziałów).

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top