Biznes

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce notuje wzrost liczby pasażerów

lotnisko rzeszów jasionka loty połączenia kursy gdzie

Lotnisko w podrzeszowskiej Jasionce obsłużyło od początku tego roku blisko 140 tys. pasażerów.

Rok temu, ze względu na ograniczenia związane z pandemią, było ich 10 razy mniej.

Jak wynika z danych przekazanych przez zarząd portu w Jasionce, tylko w kwietniu br. prawie 49 tys. podróżnych skorzystało z usług lotniska.

Zdaniem prezesa portu Adama Hamryszczaka, ten pozytywny trend powinien utrzymać w kolejnych miesiącach, a szczyt przypadnie na okres wakacji.

„Wyjątkowa sytuacja, w jakiej znalazło się nasze lotnisko w związku z sytuacją za wschodnią granicą, nie przeszkodPort ziło nam w przygotowaniu atrakcyjnej oferty na sezon letni. Nowością w siatce połączeń zagranicznych jest trasa do Wenecji, zaś do krajowych destynacji obok Warszawy i Gdańska dołączył port Olsztyn-Mazury” – wymienił.

Hamryszczak podkreślił, że zarząd portu „aktywnie zabiega o uruchomienie kolejnych połączeń oczekiwanych przez mieszkańców Podkarpacia”.

W miesiącach wakacyjnych port lotniczy w Jasionce obsługiwać będzie 23 trasy do 12 krajów – łącznie ponad 80 regularnych rejsów pasażerskich tygodniowo.

Wśród kierunków są m.in. Grecja, Turcja, Bułgaria, Albania, Chorwacja i Włochy. Dostępne są zarówno w formule czarterowej, jak i w ramach regularnych połączeń (Wenecja, Zadar, Burgas).

Z Jasionki można również bezpośrednio dotrzeć do Newark w USA; połączenie to realizują PLL LOT.

Siatkę połączeń podrzeszowskiego lotniska uzupełniają całoroczne kierunki realizowane przez linie Ryanair (Londyn Stansted, Londyn Luton, Manchester, Bristol, East Midlands, Dublin) i Wizzair (Oslo, Eindhoven, Londyn Luton) oraz codzienne połączenie stolicy Podkarpacia z Warszawą, którego częstotliwość w sezonie letnim zwiększyła się do pięciu lotów dziennie.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top