Turystyka

Lufthansa przywróciła loty z Frankfurtu nad Menem do Rzeszowa

rzeszów frankfurt loty połączenie lufthansa jasionka
fot. M. Romankiewicz

Bombardier CRJ-900 linii Lufthansa lecący z Frankfurtu nad Menem wylądował na podrzeszowskim lotnisku w Jasionce.

To pierwszy kurs samolotu tych niemieckich linii lotniczych po blisko półtorarocznej przerwie spowodowanej pandemią i cięciami w siatce połączeń.

Cieszę się, że Lufthansa przywróciła loty do Rzeszowa. Te połączenia z Frankfurtem nad Menem są ważne dla naszego regionu zarówno pod względem biznesowym, jak i turystycznym. To świadczy także o tym, że niemiecki przewoźnik widzi potencjał w naszym regionie do rozwijania swojej siatki połączeń – mówi marszałek Władysław Ortyl.

Od 26 lipca samoloty Lufthansy sześć razy w tygodniu będą operować na trasie Rzeszów-Frankfurt nad Menem. Trasa do Frankfurtu obsługiwana będzie dwoma typami samolotów: Embraer E-190 ze 100 miejscami na pokładzie oraz Bombardier CRJ-900 dysponującym 79 fotelami.

Loty z Rzeszowa do Frankfurtu Embraerem E-190 odbywać się będą w poniedziałki, czwartki i soboty o godzinie: 11:30, natomiast Bombardierem CRJ-900 w poniedziałki, wtorki i czwartki o godzinie 7:15. Loty z Frankfurtu do Rzeszowa Embraerem E-190 będą odbywać się w poniedziałki, czwartki i soboty o godzinie 9:15, natomiast Bombardierem CRJ-900 w poniedziałki, środy i niedziele o godzinie 17:55.

rzeszów frankfurt loty połączenie lufthansa jasionka

Fot. M. Romankiewicz

źródło: podkarpackie.pl

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top