News

Macron rozmawiał z Putinem i Zełenskim. Putin chce całej Ukrainy

putin macron zełenski wojna ukraina
fot. archiwum

Prezydent Francji Emmanuel Macron ponownie rozmawiał z przywódcami Rosji i Ukrainy, Władimirem Putinem i Wołodymyrem Zełenskim – poinformował w czwartek Pałac Elizejski.

Przekazał też, że celem Putina jest przejęcie kontroli nad całą Ukrainą.

Rozmowa z Putinem odbyła się na jego prośbę – zaznaczył premier Francji Jean Castex w telewizji TF1.

„Sytuacja w strefie konfliktu jest bez wątpienia wyjątkowo niekorzystna. (…) Zdaje się, że Putin okopał się na swoich pozycjach, tj. żądaniach demilitaryzacji Ukrainy i jej kapitulacji” – powiedział francuski premier. „Jest to oczywiście nieakceptowalne” – stwierdził.

Ponadto, według anonimowego przedstawiciela francuskich władz, na którego powołuje się agencja Reutera, Macron w rozmowie z Putinem miał mu powiedzieć, że ten „popełnia ogromny błąd” atakując Ukrainę, a także „sam siebie oszukuje”.

„Będzie to kosztować pański kraj (Rosję – PAP) bardzo wiele. Będzie on zupełnie odizolowany, osłabiony i obłożony sankcjami przez bardzo długi czas” – cytował wypowiedź Macrona przedstawiciel francuskich władz, prosząc o anonimowość.

Trwająca 1,5 godziny rozmowa Macrona z Putinem była trzecią od czasu inwazji Rosji na Ukrainę 24 lutego – zauważył francuski pałac prezydencki.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top