News

Marek Kuchciński: potwierdzam, zgodziłem się zostać szefem KPRM

marek kuchciński kprm
fot. archiwum

Potwierdzam, zgodziłem się zostać szefem KPRM, ale decyzja należy do premiera i prezydenta, bo konstytucyjnych ministrów mianuje prezydent na wniosek premiera – powiedział dziennikarzom Marek Kuchciński (PiS).

Szefa Komisji Spraw Zagranicznych i byłego marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego dziennikarze zapytali w czwartek w Sejmie, czy zostanie szefem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w miejsce Michała Dworczyka.

„Na pytanie, czy dostałem propozycję potwierdzam: dostałem propozycję” – powiedział Kuchciński. „Przyparty do muru licznymi mikrofonami potwierdzam, zgodziłem się, natomiast decyzja należy do premiera i prezydenta” – dodał.

Zwrócił uwagę, że „każdego ministra konstytucyjnego na wniosek premiera mianuje prezydent”.

Szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział w czwartek w Polsat News, że wszystko wskazuje na to, iż stanowisko szefa KPRM obejmie b. marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Jak dodał, powołanie Kuchcińskiego może nastąpić w najbliższych dniach.

Marek Kuchciński pochodzi z Przemyśla. Od listopada 2015 roku do sierpnia 2019 roku był marszałkiem Sejmu. Podał się do dymisji krótko przed końcem kadencji, gdy wyszło na jaw, że wykorzystywał rządowy samolot do prywatnych celów. W obecnej kadencji był przewodniczącym Komisji Spraw Zagranicznych.

(PAP)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top