O założeniach i realizacji Nowego Polskiego Ładu, mówił na antenie Radia Rzeszów Premier Mateusz Morawiecki.
Praca, mieszkanie, możliwość wychowywania i kształcenia dzieci w kraju, to chcemy zapewnić na jak najlepszych warunkach.
– podkreślił.
Młodzi ludzie chcą kupić mieszkanie lub dom, mają pracę, ale nie dostaną kredytu, ponieważ nie dysponują odpowiednią kwotą wkładu własnego i wtedy wejdzie państwo ze swoją pomocą, dopłatą do 40 proc. kredytu. Chcemy też, by pewna kwota kredytu, była umorzona, jeśli urodzi się drugie lub kolejne dziecko.
Gość PR Rzeszów odniósł się też do kandydatury Ewy Leniart w zbliżających się wyborach na prezydenta Rzeszowa.
„Rzeszów ma moc” – Ewa Leniart ma swoje hasło i myślę, że ta moc może być wykorzystana dla jeszcze lepszego rozwoju miasta, z pożytkiem dla wszystkich.
– podsumował Premier Morawiecki
Wyraził też nadzieję, że wybory odbędą się – wedle planu – 13 czerwca, a jedynym kryterium zmian jest tu ewentualny przyrost zakażeń koronawirusem.
źródło: PR Rzeszów