News

Mateusz Morawiecki: podwyżki cen energii w 2023 r. będą znacząco niższe niż 100-180%

podwyżka cena energia 2023 prąd

Podwyżki cen energii dla gospodarstw domowych w 2023 r. będą znacząco niższe niż sygnalizowane w mediach 100-180%, zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

„Podwyżki na przyszły rok będą nie takie, jak były sygnalizowane przez Urząd Regulacji Energetyki, że wstępne dane pokazują na ponad 100-procentową podwyżkę, o 100-180% – tego typu liczby pojawiały się w mediach. Mogę obiecać, że na pewno będzie to znacząco, znacząco mniejszy wzrost” – powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki (URE) sygnalizował w adresowanym do członków rządu liście, do którego dotarł w połowie lipca portal OKO.press.że taryfy na energię elektryczną dla gospodarstw domowych mogą w 2023 roku wzrosnąć o co najmniej 180%.

„Będziemy starali się, aby był jak najniższy, ale dokładnej liczby teraz nie jestem w stanie podać, ponieważ ona będzie zależała od tych trzech mechanizmów jednocześnie: ile pokryje firma energetyczna bądź gazowa – PGNiG – bądź Orlen – ponieważ on partycypuje przez to, że jest koncernem multienergetycznym, który zarządza Energą i będzie zarządzać w przyszłości też innymi aktywami – ile pokryje budżet, a ile zostanie do pokrycia dla gospodarstw domowych” – wyjaśnił premier.

(ISBnews)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top