News

Mateusz Morawiecki w Jedliczu: to PiS uratował przed zamknięciem tutejszą rafinerię

jedlicze morawiecki rafineria
Fot. KPRM

Jedlicze/Jasło. Premier Mateusz Morawiecki powiedział podczas wizyty w Jedliczu, że rząd PiS uratował przed zamknięciem tutejszą rafinerię.

Przypomniał, że gdy u władzy była Platforma Obywatelska, to zakład ten był przeznaczony do likwidacji. Jak mówił szef rządu, oznaczało to utratę pracy dla ponad 200 osób, a także pozbawienie zleceń okolicznych firm.

Premier Mateusz Morawiecki mówił, że rząd PiS ocalił tę rafinerię, inwestując w nią duże środki. Dzięki temu udało się uratować setki miejsc pracy. Podkreślił, że dziś inwestycje ORLENU realizowane są na tym terenie równorzędnie z inwestycjami rządu, czego przykładem jest budowa kilkukilometrowego łącznika do drogi krajowej nr 28.

Premier podkreślał, że w rafinerii w Jedliczu realizowana jest specjalna inwestycja. W Europie są takie tylko dwie.

Chodzi o bioetanol drugiej generacji, przy produkcji którego wykorzystywana jest słoma. Dodał, że zbyt będzie miała tu słoma z terenu w promieniu około 70 kilometrów.

Obecnie trwa spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Jasła. Tematem rozmów są sprawy gospodarcze. Spotkanie odbywa się w ramach zainaugurowanej przez Prawo i Sprawiedliwość przedwyborczej trasy po kraju pod hasłem „Przyszłość to Polska”.

źródło: PR Rzeszów

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top